Pomoc w remoncie i wyposażeniu łazienki

Łazienka to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Ich zaprojektowanie i wykończenie zajmuje najwięcej czasu. Wyposażenie łazienek zaś, zaraz po kuchni, stanowi największy wydatek podczas remontów. Urządzenia i przedmioty, jakie są niezbędne w każdej łazience, to: prysznic albo wanna, grzejnik, zlew, lustro, armatura wodna do zlewu oraz wanny bądź prysznica oraz sedes wraz z deską. Już tylko same te sprzęty mogą zając spokojnie około 8 metrów kwadratowych. A chcemy mieć przecież jeszcze trochę przestrzeni w łazience. Dlatego wyposażenie łazienki powinniśmy wybrać rozważnie, aby później nie żałować decyzji, że mamy mało miejsca w łazience.

Prysznic czy wanna?

Zapewne zastanawiasz się co najlepiej pasowałoby do Twojej łazienki – prysznic czy wanna. Należy najpierw pomyśleć z czego częściej używamy, w ile osób mieszkamy oraz czy w najbliższym czasie planujesz powiększyć swoją rodzinę. Niewątpliwe jest, że przy małym dziecku wanna w łazience jest nieoceniona. Dodatkowo należy sprawdzić, czy w ogóle do naszej łazienki zmieści się wanna, bowiem większość łazienek w blokach oraz spora część w domach ma niestety niewielkie rozmiary.

Jeżeli mamy odpowiednio dużo miejsca w łazience warto zbudować tzw. prysznicowannę, czyli mówiąc wprost – wannę z parawanem, którą będziemy mogli wykorzystać zarówno jako wannę jak i prysznic. Takie rozwiązanie zadowoli raczej każdego domownika. Koszt jest również porównywalny do zakupu wanny czy prysznica z kabiną. Warto zwrócić uwagę, aby parawan taki był ze szkła. Jest on wytrzymalszy od tworzywa sztucznego i o wiele łatwiej utrzymać na nim czystość niż w przypadku wspomnianego już tworzywa sztucznego.

Gdzie po inspiracje?

Jeżeli nie masz pomysłu lub chcesz zapoznać się z najnowszymi trendami związanymi z wyposażeniem łazienek koniecznie musisz odwiedzić salon łazienek. I to najlepiej niejeden. Wtedy będziesz mieć więcej pomysłów oraz inspiracji. To właśnie salon łazienek producenci wybierają jako miejsce gdzie prezentują swoje najnowsze produkty. Zapewniają one niezbędną przestrzeń. Dodatkowo zdjęcia w internecie nie oddają całości wyglądu i właściwości produktów. W takim salonie możemy “na sucho” przetestować większość sprzętów i podjąć na spokojnie decyzję o ich zakupie.

W salonie łazienek na pewno dostaniemy fachową pomoc i wszelkie niezbędne informacje od konsultantów i pracowników. W końcu zależy im na sprzedaży towaru i satysfakcji klienta. A przynajmniej powinno.

W salonie łazienek dodatkowo możemy mieć okazję zobaczyć kombinację upatrzonych przez nas płytek, wraz z oświetleniem razem z wyposażeniem łazienki i zobaczyć jak się ze sobą nawzajem komponują.

 

Author: maante.com.pl