Nieruchomość na własność

Wynajem

Wynajmowanie mieszkania przez kilka lat, jeśli się policzy kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Ponosimy koszty czynszu, zużycia mediów, lecz także odstępnego dla osoby wynajmującej nam swoje mieszkanie. Oznacza to comiesięczne duże wydatki, które nie są w żadnym stopniu inwestycją w przyszłość. Wiązanie się umową na wiele miesięcy, zobowiązuje do regularnego płacenia za możliwość mieszkania. Dlatego najlepiej jest czas wynajmowania mieszkania, maksymalnie skrócić o ile tylko jest to możliwe.

Własne mieszkanie

Jeśli tylko nasz budżet pozwala na terminową spłatę czynszu oraz kosztów wynajmu, oznacza to że wystarczy on na opłatę rat kredytu na własne mieszkanie. Posiadanie własnej nieruchomości na kredyt jest inwestycją w swoją przyszłość. Oznacza to, że wszystkie pieniądze które inwestujemy w mieszkanie nie trafią do kieszeni obcej osoby. Warto więc w miarę możliwości zbierać jak największe oszczędności, które będą wpłatą własną i pozwolą na wzięcie odpowiedniego kredytu mieszkaniowego. Nie potrzebny jest bardzo duży budżet, aby otrzymać kredyt na mieszkanie. Wystarczy spełniać określone warunki banku i spłacać raty w terminie. Własne mieszkanie w każdej chwili można wynająć komuś lub nawet sprzedać i odzyskać wszystkie zainwestowane pieniądze.

Dom

Jednak największym marzeniem wielu ludzi jest wybudowanie własnego domu. Koszt budowy domu w pierwszej chwili wydaje się bardzo duży, jednak nie musi być on jednorazowym wydatkiem. Budowa domu wymaga trochę czasu, a co za tym idzie, pozwala na zyskanie większych finansów. Kredyty hipoteczne na budowę domu, różnią się nieco od kredytów mieszkaniowych. Koszt budowy domu rozkładany jest na etapy, według których bank wypłaca kolejne pieniądze. Budując dom można również wiele etapów wykonać samodzielnie co pozwoli na zaoszczędzenie sporych kwot na kosztach robocizny fachowców. Jeśli tylko mamy pomysł i wykażemy się zaangażowaniem wiele kosztów może nas ominąć. W sytuacji gdy zależy nam na szybkim wprowadzeniu się do własnego domu, możliwe jest wykończenie jedynie łazienki, kuchni oraz jednego pokoju z możliwością spania. Resztę prac wykończeniowych można wtedy wykonywać powoli i w miarę możliwości finansowych oraz czasowych. Całkowicie ostatnim etapem jest projektowanie podwórka oraz ogrodu, które mogą czekać nawet i kilka lat na inwestycje. Posiadanie własnej nieruchomości w ostatecznym rozliczeniu jest najbardziej opłacalne. Wiązanie się umową kredytową z bankiem, można porównać do podpisania umowy wynajmu mieszkania na wiele lat.

 

Author: maante.com.pl