Ratuj planetę!

Oszczędzanie wody

W dzisiejszych czasach, bardzo popularny jest temat recyklingu, jak również dotyczący oszczędzania wody. Fakt jest taki, że na świecie pojawia się coraz więcej ludzkości, a opadów i wody mniej. W związku z tym, Państwo wprowadziło jakiś czas temu dofinansowanie do deszczówki, jednakże, aby je dostać, należy spełniać pewne warunki. Sprawdź jak je otrzymać w poniższym artykule!

Korzyść dla środowiska, ale również Twojego ogrodu

Taka dotacja weszła w życie, ponieważ wiele miast i gmin chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do oszczędzania wody, zwłaszcza, że panuje susza na świecie znacznie częściej niż parę lat temu. Nie wszyscy mogą się o nią ubiegać, ponieważ warunkiem dofinansowania, jest posiadanie domu jednorodzinnego, lub osoby fizyczne będące właścicielami, współwłaścicielami nieruchomości. Natomiast, beneficjenci programu mają zrealizować instalację zatrzymania i zagospodarowania wody deszczowej (zakup, montaż, budowa, uruchomienie, należy do ich obowiązków). Mało tego, oszczędzisz na podlewaniu swojego ogródka, ponieważ na kilkuminutowym deszczu można zdobyć aż 70 l wody opadowej. Jak wszyscy zdajemy sobie sprawę, same rachunki nie są tanie, lecz poszły w górę, a deszczówka jest wykorzystywana dodatkowo w gospodarstwie domowym, można powiedzieć, że ogród jest dodatkiem, na który też wykorzystujemy sporą ilość wody, w zależności oczywiście jaki ma metraż.

Dlaczego warto posiadać deszczówkę?

Nie dość, że zrobisz dobry uczynek dla środowiska, to jeszcze uratujesz Ziemię przed upadkiem, ponieważ większość ludzi mieszka w miastach, w bloku. Dodatkowo, Ty sam nic nie tracisz, ponieważ o wszystko zadba Państwo, a jedyne o co Ty musisz zadbać, to o dotacje, którą załatwisz za pomocą specjalnego wniosku. Samo rozpatrzenie nie trwa długo, ponieważ od 2-3 miesięcy sprawa powinna zostać załatwiona, a montaż w trakcie budowy. Na tym nie koniec, gdyż jak sam się dowiedziałeś, to nie tylko oszczędzasz na wodzie, ale również na samych rachunkach, wykorzystując wodę do pralki, do zmywania naczyń, do ogródka, do mycia podłóg itd. Dla niektórych może się to wydawać niczym szczególnym, ale przy takiej częstotliwości i braku oszczędzania wody, odczuwamy to dopiero na rachunkach. Tzw. program Moja Woda, czyli inaczej nazwa tej inwestycji nauczy przynajmniej część osób tego, że należy zacząć dbać o środowisko, gdyż woda nie jest cały czas dostępna. A przecież w momencie, gdy pada deszcz, to nie zostaje on wykorzystywany, więc po co ma się marnować, prawda?

Bogate właściwości

deszczówka ma świetne właściwości, gdyż jest bardzo miękka, kwaśna, nie zawiera magnezu i wapnia, w związku z tym wielu ludzi wykorzystuje ją do podlewania ogrodu w momencie, gdy przez dłuższy czas nie ma opadów. Dzięki wprowadzeniu jej do swojego życia, można oszczędzić wodę niemal o połowę! Należy pamiętać o czymś bardzo ważnym, że nie nadaje się ona do picia. Podobno tylko 3% wody zużywanej codziennie przeznacza się do picia i przygotowywania posiłków, a pozostałą jej część do innych czynności.

Author: maante.com.pl