Sposób na zwiększenie odwiedzalności w sklepie internetowym

Prowadzisz sklep, a niedawno postanowiłeś stworzyć swoją własną stronę internetową? Na początku wszystko szło świetnie, miałeś klientów, ale w ostatnim czasie wszystko odwróciło się do góry nogami? Lub może właśnie jesteś w trakcie tworzenia sklepu internetowego, a nie wiesz, co zrobić, aby zwiększyć sobie liczbę klientów? Jeśli któryś z przypadków choć trochę się do Ciebie odnosi, to serdecznie zapraszamy do czytania.

Pozycjonowanie

Różne działania mające na celu zwiększenie oglądalności, a co za tym idzie – większej sprzedaży, nazywamy pozycjonowaniem. Działania te generalnie są w sferze informatycznej i polegają na tym, że w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce – Twoja strona internetowa, blog, czy sklep internetowy pojawia się coraz wyżej w pozycji. Klienci bardzo często klikają w strony z linkami, które po wpisaniu przez nich słów kluczowych w wyszukiwarce – wyskakują im jako pierwsze, czy też jedne z pierwszych. Rzadko zdarza się, że klienci po wpisaniu interesującej ich frazy doszukują się w stronach o jak najniższej pozycji. Przykładowo wpisujemy w wyszukiwarkę Google frazę “karma dla kota”. Po wciśnięciu przycisku szukaj wyskakują nam oferty zakupowe w tym przypadku oczywiście z karmą dla kotów.

SEO

Jest to działanie polegające na zdobyciu jak największej optymalizacji naszej strony internetowej biorąc pod uwagę wyszukiwarki. Jest to oczywiście działanie, które pomaga w promocji i zwiększeniu popularności naszej strony w wirtualnym świecie Internetu. Wiele osób chcąc zwiększyć “klikalność” swojej własnej strony w Internecie wykorzystują do tych celów właśnie takie działania. Gdyby rozwinąć ten skrót, to w pełnej nazwie ma trzy słowa: Search Engine Optimization, co w tłumaczeniu na język polski oznacza zwiększenie pozycji w wyszukiwarkach.

POZYCJONOWANIE SKLEPU MEBLOWEGO

Nie ważne tak naprawdę, co chcemy pozycjonować w Internecie, ponieważ mogą być to najróżniejsze strony internetowe, np. blogi, bank, media społecznościowe, sklepy internetowe. Aby zwiększyć pozycje naszego sklepu meblowego (jeśli taki prowadzimy oczywiście), to bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z różnych firm, które takie właśnie usługi posiadają w swojej ofercie. W Internecie znajdziemy stosunkowo dużo firm, które zajmują się pozycjonowaniem. Ceny są uzależnione od wielu czynników. Przykładowo od rodzaju strony internetowej, która ma być popularyzowana w wyszukiwarce oraz od celu, jaki chcemy osiągnąć z jej pomocą. Jeśli prowadzimy własny sklep internetowy, czy jakiekolwiek inne miejsce w internecie, to warto zainteresować się tym tematem, ponieważ może to poważnie zwiększyć naszą popularność oraz dochody.

 

Author: maante.com.pl