Montaż dachu nad głową

Planujesz stworzyć dla siebie i swoich bliskich dach nad głową, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Poniżej postaramy się przedstawić co i jak.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED ZACZĘCIEM BUDOWY DOMU?

Budowa domu nie jest taka łatwa, jak powierzchownie może się wydawać. Wymaga od nas oczywiście przede wszystkim funduszy, ale także wiele innych rzeczy. Budowanie dzieli się na kilka etapów, o których musimy pamiętać. Nie należą do nich tylko prace budowlane, ale także różnego rodzaju formalności. Dom możemy budować sami, ale także możemy skorzystać z usług firm budowlanych, czy deweloperskich. Firmy budowlane zajmują się budową lub remontami różnorodnych budynków z zewnątrz i wewnątrz. Deweloperzy zajmują się kupnem, remontem, budową budynków, w celu późniejszego ich sprzedania klientom. Jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ nie martwimy się o budowę naszego domu. Zajmujemy się w takich przypadkach najczęściej samymi pracami wykończeniowymi. Są osoby, które powiedzą, że bardziej opłaca się zlecenie budowy, a inne, że budowa własna. Prawda jest oczywiście pomiędzy. Przede wszystkim dlatego, że wszystko ma swoje plusy i minusy.

ETAPY BUDOWY DOMU

Budowanie domu nie jest taką prostą sprawą i składa się na pewne etapy, które musimy spełnić. Są to :

1. Wszelkie formalności związane z budową naszego domu. Przed rozpoczęciem prac musimy zasięgnąć porady architekta, który pomoże nam opracować plan naszego domu. Musimy wybrać sobie firmę budowlaną, której zlecimy budowę. Skorzystanie z usług geodety jest konieczne. Różnego rodzaju wnioski o przyłączenie mediów są załatwiane w tym etapie. Złożenie wniosku, który pozwoli nam na budowę jest tutaj kluczowe. Ponadto zgłaszamy budowę naszego domu (najczęściej są to jednorodzinne).

2. Wykonanie podstawowych czynności na budowie. Podstawowymi czynnościami jest utwardzenie drogi, wykopanie fundamentów, wylanie betonu, podłączenie kanalizacji, podłączenie wody, izolacja, wykonanie ścian podziemnych, ocieplenie. Wybrana przez nas firma budowlana powinna wykonać te czynności pierwszorzędnie.

3. Budowa szkieletu domu oraz postawianie ścian. Jest to etap, który wykonujemy przy kolejnym etapie budowy domu. Aby powstał dom należy zrobić jego szkielet (ściany, boki, dach), następnie tworzy się ściany, a na końcu dach.

4. Instalacje. Po postawieniu ścian i dachu przychodzi czas na wykonanie instalacji elektrycznych, sanitarnych, gazowych. W tym etapie montuje się także okna, parapety oraz balkony (jeśli jest to oczywiście w planie budowy).

5. Prace wykończeniowe oraz zakończenie budowy. W tym etapie wykańczamy prace w naszym domu. Położenie podłóg, malowanie ścian oraz wyposażanie wnętrza to rzeczy najbardziej charakterystyczne dla tego etapu. Po zakończeniu budowy musi złożyć wszelkie dokumenty z tym związane.

 

Author: maante.com.pl