Jakie panele dla podłóg wybrać?

Remont domu, a dokładniej to trzeba wymienić panele na podłodze na nowe. To nie lada wyzwanie. Trzeba wybrać odpowiednie panele podłogowe, które będą pasowały do wystroju domu. Nie znasz się na wymianie paneli podłogowych. Nie wiesz jak się do tego zabrać. Nie musisz się o nic martwić. Postaram się odpowiedzieć Tobie na wszystkie pytania dotyczące instalacji paneli dla podłóg. Udzielę Tobie cennych wskazówek.

Jakość wykonania solidnych paneli podłogowych

Wybrałeś panele z prawdziwego drewna. Musisz pamiętać, że są one zasadniczo droższe od tych tradycyjnych. Pamiętaj też, że panele z drewna nie są w całości z niego wykonane. Oczywiście wierzchnia warstwa to czyste drewno, natomiast reszta już niekoniecznie. Spodnia warstwa panelu podłogowego z drewna jest wykonana w gorszej jakości. Jednak trzeba przyznać, że panele z drewna są bardziej trwałe i solidne.

Remont domu wrze, a Ty zażyczyłeś sobie panele laminowane

W takiej sytuacji wierzch panelu jest tłoczony. Tego typu panele są oczywiście starannie zabezpieczone przed mikroorganizmami. Są one pokryte właściwą substancją żywiczną. To sprawia, że bardzo ładnie wyglądają i są połyskliwe.

A co powiesz na panele winylowe?

Panele winylowe cechują się odpornością na wilgoć. To spory atut. Kolejną zaletą jest fakt, że winyl z natury jest ciepły, wobec tego można po takich panelach chodzić boso. Trzeba też wiedzieć, że winyl jest imitacją różnych gatunków materiałów (na przykład łupka, kamień lub metal).

Jaką kolorystykę paneli podłogowych wybierzesz?

Marzysz o lśniącej podłodze. Ma być ona jasna czy ciemna? O tym wyborze zadecydują Twoje gusta. Przyjrzyjmy się na początek podłodze ciemnej. Na pewno będzie ona wyróżniać się elegancją i będzie bardzo efektowna. Na drugim biegunie mamy jasną kolorystykę podłogi. Sprawdzają się one w mniejszych pomieszczeniach. Mają ładny odcień i przywołują przyjazne skojarzenia. Do wybory mamy kolory dębu lub jesionu. Jeśli chodzi o cenę, to ciemniejsze panele podłogowe najczęściej kosztują po prostu więcej.

Sam musisz zdecydować jak po remoncie będzie wyglądał Twój dom. Od Ciebie zależy na jakie panele na podłodze się zdecydujesz. To Twój wybór. Możesz także posłuchać porad fachowców, które znajdziesz w Internecie. Oprócz tego możesz przeglądać w sieci zdjęcia paneli ciemnych i porównywać je z jasnymi, żeby widzieć jaki wybrać dla Twojego domu. Mam nadzieję, że tym artykułem pomogłem Tobie zdecydować. Jeśli nie masz umiejętności wymiany paneli dla podłóg, możesz wybrać fachowców, którzy dokonają za Ciebie remontu. Zapoznaj się z opiniami danej firmy i wybierz rzetelną.

 

Author: maante.com.pl