Mieszkanie – gotowe, czy używane?

Ale przecież ekipa remontowa zrobi to byle jak…

Samo kupno domu jest połową sukcesu, gdyż w końcu możemy się cieszyć, że należy do nas, a nie do kogoś innego, tak jak w przypadku wynajmowania mieszkania. Mało tego, inwestycja w własny zakątek jest zdecydowanie lepsza, gdyż najemcy się to nie opłaca, miesięczne opłaty są przybliżone do kredytu hipotecznego. Istnieją dwie opcje odnowienia go, a zatem: remont w starym mieszkaniu, albo taki w stanie deweloperskim. Który z nich wybrać, czym się kierować?

Kiedy chcesz iść na skróty…

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych oczekiwań i możliwości. Jednakże, jeśli planujemy pierwszą taką inwestycję w swoim życiu, to warto mieć na uwadze bloki w stanie deweloperskim. W zasadzie, stare mieszkanie zawsze należy odświeżyć, ale w większym stopniu odczujemy, że zostało wcześniej użytkowane, oczywiście wszystko jest zależne od poprzedniego właściciela. Decydując się na taką opcję, nie zostaniesz pozbawiony większej pracy gdyż w takim mieszkaniu,niezbędna będzie wymiana instalacji wodociągowej kanalizacyjnej, jak również elektrycznej. Jest to całkiem spory wysiłek, ale jest to bardzo ważne dla naszego komfortu i bezpieczeństwa podczas użytkowania lokalu. Prace te wykonuje się z założenia jednorazowo, ponieważ producenci dają wieczną gwarancję. No i oczywiście podstawowa czynność: malowanie ścian. Można wykonać wstępne równanie, gdyż decyduje się na to większość osób, wydamy na to mniej pieniędzy, polega to na wyszpachlowaniu ich. Każdy, kto planuje przebywać w takim mieszkaniu, chce doprowadzić je do stanu wyjściowego, dlatego należy dodać do listy wydatki związane ze starymi elementami podłogi, płytek itp. W takim wypadku może się wydawać, że będziemy na plusie, to bardziej opłacalne jest wybór mieszkania w stanie deweloperskim.

Zalety kupowania mieszkania w stanie deweloperskim

Warto zacząć od tego: Dlaczego ta opcja jest lepsza? Ponieważ prace instalacyjne i nie tylko są mniej skomplikowane, są wykonane nowej technologii i mają lepszą jakość. Można już od samego początku stwierdzić, że odpada nam sporo pracy. Najczęstszym obowiązkiem jest: szpachlowanie ścian, szlifowanie, gruntowanie i malowanie. Na topie są obecnie panele, wyglądają nowocześnie, schludnie. Nie ominą nas również takie czynności jak: listwy wykończeniowe, ewentualne oświetlenie dekoracyjne, no i oczywiście drzwi. Natomiast – w kwestii łazienki – nie wykonuje się zwykle większych czynności, poza przeróbkami instalacji wód, aby była całkowicie przystosowana do użytkowania. Następnie – kwestia płytek, zabudowy meblowej. Dla osób, które nie miały z tym styczności, remonty mogą się wydawać nie takie złe, a nawet przyjemne. Nic bardziej mylnego, jest to czynność, która wymaga siły fizycznej, umiejętności większych niż się przypuszcza, a sam przebieg jest czasochłonny i wymaga cierpliwości. Dlatego – jeśli się na tym nie znasz, to koniecznie należy skorzystać z usług ekipy remontowej, w momencie, gdy oczekujemy dobrego efektu końcowego i dobrej jakości usługi. Zanim się z nich skorzysta, warto poczytać o tym, jakie kwalifikacje i opinie ma dana firma, aby na końcu się nie zawieść i nie wyrzucić pieniędzy w błoto!

 

Author: maante.com.pl