3 elektronarzędzia, które warto mieć w swoim domu

Drobne remonty, prace wykończeniowe czy dekoratorskie nie wymagają za każdym razem angażowania profesjonalnej ekipy. Można je wykonać samodzielnie, posługując się niedrogimi i prostymi w obsłudze elektronarzędziami, ułatwiającymi i przyspieszającymi pracę. Sprawdź, które z nich warto posiadać w domu.

  1. Wiertarko-wkrętarka
  2. Szlifierka
  3. Pistolet do malowania

Wybrane elektronarzędzia przydają się nie tylko tym użytkownikom, którzy lubią majsterkowanie. Wkrętarka czy szlifierka pozwalają szybko naprawić uszkodzone meble czy przygotować je do odnowienia, a lutownica przydaje się przy prostych naprawach elementów metalowych.

Wiertarko-wkrętarka

Wiertarko-wkrętarka to jedno z najpopularniejszych elektronarzędzi, które znajduje się w niemal każdym domu. Swoją popularność zawdzięcza funkcjonalności i możliwości wykorzystania do wielu domowych aktywności. Jest niezastąpiona w pracy majsterkowiczów, np. przy składaniu mebli czy chęci wywiercenia otworów w różnych materiałach. Szczególnie lubiane są modele akumulatorowe, które posiadają pojemną baterię. Można ich używać praktycznie wszędzie, również przy wykonywaniu prac w ogrodzie czy na działce, gdzie użytkownik nie posiada swobodnego dostępu do prądu. Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki są zwykle lekkie i łatwe w obsłudze, dzięki czemu ich używanie jest wygodne. Można nimi swobodnie operować w sytuacjach, w których użycie cięższego sprzętu z połączeniem sieciowym byłoby niekomfortowe, np. w trakcie prac wykonywanych na drabinie czy rusztowaniu. Dodatkowym atutem jest stosunkowo cicha praca. Poręczne wiertarko-wkrętarki można kupić w praktycznych zestawach z dopasowanymi wiertłami, zamkniętych w niewielkiej walizce. Funkcjonalnych modeli można szukać w asortymencie wielu producentów, jednak najciekawsze z nich zawiera oferta Bass Polska.

Szlifierka

Oprócz wiertarko-wkrętarki, w każdym domu przydaje się również szlifierka. Służy ona głównie do cięcia i szlifowania twardych materiałów, np. kamienia czy metalu, choć zakres prac, które można wykonywać przy pomocy tego urządzenia jest znacznie szerszy. W asortymencie producentów znajdują się zarówno modele zasilane przewodowo, jak i te akumulatorowe, które nie potrzebują stałego podłączenia do prądu. Urządzenia te są poręczne i łatwe w użyciu, a dodatkowo często posiadają również zabezpieczenia i systemy, pozwalające na odprowadzanie pyłów powstających podczas obróbki. Wybierając szlifierkę warto się jednak zastanowić, do jakich prac będzie ona służyła. Te o niewielkiej mocy sprawdzą się jedynie do podstawowych aktywności – w przypadku chęci cięcia lub szlifowania materiałów stosunkowo trudnych w obróbce, lepiej zainwestować w model o dużej mocy. Istotna jest również częstotliwość używania urządzenia, ponieważ w przypadku szlifierek akumulatorowych, długo nieużywana bateria może stracić swoje właściwości.

Pistolet do malowania

Malowanie to czynność, którą każdy właściciel domu czy mieszkania wykonuje raz na kilka lat. Wiąże się ona z niemałym zamieszaniem oraz perspektywą sprzątania, w szczególności usuwaniem plam z farby z powierzchni podłogi. Można jednak uniknąć ich powstawania, używając pistoletu do malowania. To praktyczne urządzenie nie tylko pozwala na szybkie i równomierne nanoszenie farby na ściany lub sufit, ale również generuje znacznie mniej zabrudzeń niż malowanie tradycyjnym wałkiem lub pędzlem. Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiego malowania nierównych powierzchni, np. tynków strukturalnych, które charakteryzują się chropowatą powierzchnią, i których pomalowanie w sposób tradycyjny wiąże się z niemałymi trudnościami.

 

Author: maante.com.pl