Kiedy warto zastosować ozonowanie?

Jeżeli zależy Ci na solidnym posprzątaniu pomieszczeń tak, aby były one wolne od bakterii, pleśni a także wirusów, koniecznie powinieneś wypróbować ozon. Jest on bakteriobójczy a jego skuteczność w usuwaniu bakterii jest kilkadziesiąt razy skuteczniejsza i szybsza od chloru! Czym jest zatem ozonowanie oraz jakie korzyści z jego zastosowania wynikają? Przeczytaj poniższy artykuł i sięgnij po praktyczne porady!

Jak działa ozon – doskonały sposób na dokładne sprzątanie

Ozon, który napotyka w powietrzu różne zanieczyszczenia wchodzi z nimi w reakcje chemiczne powodując w dalszej kolejności ich rozpad. Usuwa on między innymi:
pleśń
zarodniki grzybów
bakterie
wirusy
nieprzyjemne zapachy, np. odór dymu papierosowego, potu, zwierząt
spaleniznę

Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji oraz dezynsekcja

Ozonowanie wykazuje bardzo dużą skuteczność w odgrzybianiu klimatyzacji. Jeśli z urządzenia unosi się się nieprzyjemny zapach, który jest spowodowany zanieczyszczeniami, np. kurzem czy pleśnią, ozon poradzi sobie nie tylko z likwidacją brzydkiego zapachu, ale usunie też wszelkie bakterie i zanieczyszczenia. Cząsteczki ozonu docierają nawet do najdalszych zakątków urządzenia klimatyzacyjnego i zabijają grzyby i pleśń, które są przyczyną fetoru. Działanie ozonu jest również pomocne i skuteczne w dezynsekcji, ponieważ usuwa wszystkie ścieżki zapachowe insektów. Ozonowanie jest więc niezastąpione, gdy chodzi o sprzątanie po dezynfekcji – zapobiega nawrotom plagi:
karaluchów
prusaków
mrówek
pluskiew

Czy ozon wpływa negatywnie na zdrowie człowieka?

Ozon jest niezwykle bezpieczny w stosowaniu. Nie wpływa on negatywnie na zdrowie człowieka, jeśli nie jest wdychany przez cały czas. Może być trujący w wysokich stężeniach, dlatego zaleca się, aby podczas ozonowania nikt nie przebywał w pomieszczeniu, oprócz osoby, która zajmuje się ozonowaniem. Nie wolno także zapominać o domowych zwierzęta-ch i zabrać je także z ozonowanego pomieszczenia. Ozon wchodząc w reakcję z zanieczyszczeniami, rozpada się w czysty tlen, dlatego po ozonowaniu wyczuwamy świeży zapach, który unosi się w mieszkaniu. Nie należy się też obawiać pozostałości ozonu w pomieszczeniu i zatrucia, bowiem po około 30 minutach od ozonowania w powietrzu nie zostaje ani odrobina ozonu, który zamienił się w tlen! Czyszczenie ozonem można zastosować wszędzie: w domu, w mieszkaniu, w samochodzie, w każdym budynku użyteczności publicznej, biurze, a nawet autobusach dalekobieżnych i tych, które są dostosowane do jazdy po mieście. Pamiętajmy, że klimatyzacja jest często przyczyną wielu schorzeń układu oddechowego, alergii i innych dolegliwości związanych z oddychaniem zagrzybionym powietrzem, dlatego ozonowanie klimatyzacji jest więc absolutną koniecznością. Także wtedy, gdy wprowadzasz się do mieszkania po kimś, koniecznie zastosuj ozon – tak, aby móc się cieszyć zdrowym powietrzem wolnym od bakterii!

 

Author: maante.com.pl