Rehau – jak to wszystko się zaczęło?

Firma Rehau powstała w Niemczech w 1948, a jej szybki rozwój pozwolił jej na zostanie jedną z najlepiej znanych firm zajmujących się budownictwem na świecie. Jak to wszystko się zaczęło? Poznaj historię tego niezwykłego przedsiębiorstwa!

Helmut Wagner – wyjątkowa postać

W 1948 roku Helmut Wagner rozpoczął produkcję rantów dla przemysłu obuwniczego. Właśnie od tego to wszystko się zaczęło, ale firma zaczęła się rozwijać bardzo szybko. Kluczowym założeniem firmy od początku było to, żeby produkować tanio i używać do tego autorskich receptur. Trzy lata po rozpoczęciu działalności, przedsiębiorstwo zaczęło produkować dla przemysłu samochodowego. Tworzyli oni przede wszystkim dla popularnego “Garbusa”. Firma rozwijała się bardzo szybko i już w 1962 udało im się założyć pierwszy oddział poza Europą. Wagner postawił na Montreal w Kanadzie. Niedługo potem zaczęli produkować profile okienne, z których w tej chwili słyną. W kolejnych latach firma jeszcze bardziej poszerzała swoją ofertę o kolejne produkty, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku, a w roku 1990 firma wyprodukowała swój milionowy zderzak samochodowy.

Nowa era działalności

W roku 2000, założyciel firmy postanowił przekazać pałeczkę swoim synom, którzy do tej pory zajmują się prowadzeniem działalności. Poszli oni w ślady ojca i dalej rozwijali Rehau odnosząc przy tym ogromne sukcesy. W 2007 udało im się nawet otworzyć galerię sztuki, w której do tej pory odbywają się przeróżne wystawy. W międzyczasie firma wygrała wiele nagród, między innymi Bawarską Nagrodę Jakości w kategorii “Przemysł”. Otrzymali ją za swoje osiągnięcia w zarządzaniu firmą oraz swoją innowacyjność. Synowie Helmuta Wagnera ciągle rozwijają działalność i wprowadzają na rynek coraz to nowsze produkty. Dużą zaletą firmy jest jej innowacyjność i umiejętność dopasowania się do zmieniającego się świata. Produkty tworzone przez tą firmę są bardzo nowoczesne i niemal wyprzedzają swoje czasy. W dodatku zapowiada się, że będzie tylko lepiej.

 

Author: maante.com.pl