Hale magazynowe w Łodzi

Łódź cieszyła się ogromną sławą jako miasto przemysłowe, ale złota czasy ma już za sobą. Obecnie jednak słynie jako jeden z czołowych rynków magazynowych i konkurencję pod tym względem dla Warszawy. Inwestorów przekonuje dogodne położenie w centrum kraju oraz niższe stawki.

Łódź – serce Polski?

Łódź określa jest obecnie jako logistyczne serce Polski – miasto położone w samym centrum kraju w pełni zasługuje na takie miano. Ponadto stanowi największą i poważną konkurencję dla Warszawy pod względem oferty magazynowej. Oba miasta leżą w niedużej odległości od siebie, są świetnie skomunikowane z innymi regionami Polski i innymi krajami. Przewagą Łodzi są niższe stawki, a Warszawy – ogromny wybór obiektów.

Tym razem jednak skupmy się na magazynach w Łodzi. Warto dodać też, ze znajduje się tu aż siedem parków logistycznych, a hale produkcyjne i inne magazyny czy powierzchnie biurowe wciąż powstają i są planowane. Powodzeniem cieszy się nie tylko Łódź, ale też miasto okoliczne – jak Stryków, Piotrków Trybunalskich i inne mniejsze miejscowości.

Polska Centralna a zainteresowanie inwestorów

Polska Centralna należy do Unii Metropolii Polskich i budzi duże zainteresowanie inwestorów od wielu lat – ma ponadto długie tradycje handlowe. Aktualnie jednak Łódź i jej okolice nie są popularne z powodu fabryk, a tym, czym dawniej był dla nich przemysł, obecnie jest logistyka i branża magazynowa. Miasto dynamicznie się rozwija, powstaje coraz więcej godnych uwagi obiektów, planowane są kolejne inwestycje – popyt na magazyny na wynajem w Łodzi nie spada.

Magazyny i hale produkcyjne – Łódź

Łódź znajduje się w centrum Polski i stanowi jeden z kluczowych węzłów komunikacyjnych w naszym kraju. Biegną tędy ważne trasy, znajduje się słynna w całym kraju stacja kolejkowa i port lotniczy nieopodal. Dodatkowo dostępne są ulgi dzięki Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, możliwe jest też wsparcia Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Nic dziwnego zatem, że popularne są hale i powierzchnie magazynowe w Łodzi oraz jej sąsiedztwie – jak Radomsko, Tomaszów Mazowiecki czy wspomniany już Stryków. Gwarantowany jest szeroki wybór obiektów oraz cały czas poszerzana baza o kolejne obiekty – część z nich budowana jest pod konkretne zamówienie klienta.

Magazyny w Łodzi oraz okolicy – przykładowe inwestycje

Popularnością cieszą się również miasta sąsiednie – jak Brzeziny, Tomasz Mazowiecki, Pabianice czy Stryków. Wymieniając przykładowe magazyny na wynajem w Łodzi, warto wskazać też zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie.

Magazyny – Łódź i okolice. Jednym z wartych uwagi obiektów jest Panattoni Europe, inwestycja jednego z pionierów w branży magazynów. Obiekt ten został wybudowany dla firmy OBI i położony jest na terenie gminy Nowosolna przy węźle Brzeziny.

Tulipan Park Stryków niedaleko autostrad A1 i A2 to kolejna propozycja. Jest to nowoczesny kompleks budynków o łącznej pow. 400 tys. mkw. Hillwood Kutno oferuje powierzchnię 32 000 mkw. To centrum logistyczne zapewnia dobry dostęp do autostrad A1 i A2.

 

Author: maante.com.pl