Budowa domu – jakie prace hydrauliczne trzeba wykonać?

Jeżeli budujesz właśnie dom, to powinieneś koniecznie wiedzieć, jakie prace hydrauliczne będą niezbędne do tego abyś w przyszłości bezproblemowo mógł korzystać z takich instalacji. Fachowiec od hydrauliki, który podłączy wszystkie niezbędne instalacje potrzebny będzie praktycznie na każdym etapie budowy domu! Pomoc dobrego hydraulika jest na wagę złota, dlatego sprawdź, co powinieneś wiedzieć na temat wszystkich prac hydraulicznych w nowo budowanym domu!

Prace hydrauliczne na etapie fundamentów

Podczas pierwszego etapu prac, kiedy powstają fundamenty i podłoga, hydraulik jest odpowiedzialny za wykonanie:
1.Doprowadzenia wody do budynku po ławą fundamentową na głębokości 1.5 metra.
2.Ułożenia rur kanalizacyjnych, które będą umieszczone pod podłogą w gruncie.
3.Doprowadzenia rury pod podłogą lub w podłodze, która dostarczy powietrza do spalania dla kotła.

Drugi etap prac hydraulicznych

Podczas kolejnego etapu prac należy zaplanować takie elementy, które wymagają bruzd w ścianach. Hydraulik wykona więc:
rury kanalizacyjne, które prowadzą do urządzeń sanitarnych
rury wodociągowe
rury instalacji centralnego odkurzacza

Ogrzewanie podłogowe – dlaczego fachowiec jest Ci potrzebny?

Do zamontowania instalacji ogrzewania podłogowego, także niezbędna będzie pomoc kogoś, kto specjalizuje się w hydraulice. Rury do ogrzewania podłogowego muszą być położone w pewien charakterystyczny sposób – po ułożeniu trzeba też wykonać ciśnieniową próbę szczelności i pokryć rury jastrychem dla jeszcze lepszej szczelności.. Montaż instalacji ogrzewania podłogowego możesz zlecić już praktycznie na sam koniec wszystkich prac budowlanych i wnętrzarskich. Nawet jeśli już masz położone tynki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby następnie ułożyć rury do takiego ogrzewania. Na końcowym etapie prac hydraulika zajmie się on montażem kotła oraz centralnego odkurzacza. Zarówno instalowanie kotła, jak i centralnego odkurzacza zawsze, bez wyjątku zostawiamy na sam koniec, ponieważ podczas rozmaitych prac we wnętrzu, jak i budowlanych, bardzo łatwo jest o uszkodzenie tych dosyć drogich urządzeń.

O czym warto pamiętać zatrudniając dobrego hydraulika?

Kiedy chcesz szybko, a przede wszystkim dokładnie wybudować dom, nie wystarczy zatrudnienie jednego hydraulika. Do takich prac będziesz potrzebował co najmniej dwóch osób lub nawet całej ekipy. Kiedy marzy Ci się basen wewnątrz domu lub taki profesjonalny, prywatny basen przydomowy, wówczas także niezbędna będzie Ci pomoc fachowców. Warto wówczas wybrać taką ekipę, która ma jakiekolwiek doświadczenie w instalowaniu basenów – wiele firm świadczących usługi hydrauliczne specjalizuje się w tego rodzaju montażu. Obecnie, wystarczy, że wyszukasz taką firmę w Internecie, aby znaleźć najlepszą ekipę, blisko Twojego miejsca budowy. Warto też skorzystać z usług specjalistów, którzy wśród naszych znajomych cieszą się dobrą opinią, terminowością i solidnością.

 

Author: maante.com.pl