Luksusowe mieszkanie czy własne ściany?

Zapewne nieraz się zastanawiasz czy lepiej mieszkać trochę dalej od centrum, często nawet na obrzeżach miasta, ale we własnych czterech ścianach z ogrodem czy może lepiej zamieszkać w centrum ale w ekskluzywnym mieszkaniu. Nic dziwnego, każda z tych opcji ma swoje wady i zalety.

Własny dom

Domy w każdej kulturze kojarzą się z wyższym statusem społecznym niż mieszkania. Może to być spowodowane tym, iż kiedy pomyślimy o mieszkaniu mamy w głowie blok z wielkiej płyty albo starą kamienicę, co wiąże się ze ściskiem, małą przestrzenią i pójściem w prawie każdej sytuacji na kompromis.

Domy zapewniają większą prywatność. Umiejscowione są w spokojnej okolicy, gdzie większość sąsiadów nie tyle się zna, co się kojarzy. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa. Co do zasady nie dzielimy z nikim ścian, przez co nie musimy się martwić remontami u sąsiadów. Dodatkowo w ogródku możemy zbudować co nam się tylko spodoba i tylko ograniczać nas może budżet. Ceny domów z wykończeniem na przedmieściach głównych miast w Polsce wahają się mniej więcej od sześciu tysięcy złotych do około dwunastu tysięcy złotych. Można więc łatwo zauważyć, że ceny są dosyć zbliżone do cen mieszkań w miastach.

Apartamenty

Czym się różnią apartamenty od zwyczajnych mieszkań? Wiele osób mylnie błędnie definiuje te luksusowe mieszkania. Apartamenty zwane są często luksusowymi mieszkaniami. I to nie bez powodu. Apartamentem możemy nazwać mieszkanie, które wykończone jest w wysokim albo bardzo wysokim standardzie, które często może być również wielopoziomowe. Charakteryzuje się również o wiele większą powierzchnią niż standardowe mieszkanie. Apartament posiada również większy balkon lub nawet ogródek.

Warto zwrócić uwagę na penthouse, czyli apartament położony na samym szczycie budynku, którego dach może stanowić odpowiednik ogródka jaki możemy znaleźć przy podmiejskich domach.

Budowa apartamentów w Polsce nie jest już czymś rzadkim. Apartamentowce pojawiają się w ostatnich latach jak grzyby po deszczu. Najczęściej w okolicy budowanych przez tego samego dewelopera biurowców. Dzięki temu apartamenty położone są w samym centrum miasta lub centrach biznesowo-usługowych. Niestety cena apartamentu w przeliczeniu na metr nie będzie niższa niż piętnaście tysięcy złotych za metr kwadratowy. Domy, jak można zauważyć, są o wiele tańsze.

Bardziej luksusowe obiekty zapewniają często usługi portiera oraz concierge. Na chwilę obecna niewielu Polaków może sobie pozwolić na zakup mieszkania w tak luksusowym miejscu.

 

Author: maante.com.pl