Zyskaj pieniądze na własne mieszkanie

Jeśli chcemy kupić mieszkanie własnościowe to jest to tak naprawdę ostatni moment na to, aby tego dokonać na stosunkowo dobrych warunkach. Z każdym kolejnym rokiem będzie coraz trudniej ze względu na rosnące wymagania co do wkładu własnego. Żeby dostać kredyt mieszkaniowy musimy posiadać wkład własny, w innym przypadku możemy zapomnieć o tym, że dostaniemy jakiekolwiek pieniądze.

Jak ocenić swoją zdolność kredytową?

Przede wszystkim powinniśmy się udać do banku, bądź do doradcy kredytowego, który współpracuje z różnymi bankami i instytucjami oferującymi kredytu i pożyczki. Wysokość kredytu mieszkaniowego zależy od tego jakie są nasze dochody. Im będą one wyższe, tym na większą kwotę kredytu możemy liczyć. Mamy również szansę na znacznie wyższą ratę kredytową co jest istotne dla osób, które pragną spłacić kredyt jak najszybciej.
W każdym banku nasza zdolność zostanie obliczona i nam przedstawiona. Warto szczególnie udać się do tego banku, w którym posiadamy rachunek bieżący. Jako klienci banku mamy większą szansę na kredyt, ponieważ dana instytucja już nas zna i doskonale wie jak spłacamy nasze zobowiązania, oraz jest w stanie sprawdzić na co wydajemy pieniądze. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach nie jesteśmy anonimowi i nic się nie ukryje przed bankiem. Szczególnie wtedy, gdy dokonujemy płatności bezgotówkowych kartą bankomatową.

Czy każde mieszkanie możemy kupić na kredyt?

Kredyt możemy otrzymać na każde mieszkanie. Nie ważne czy będzie to nasza pierwsza nieruchomość, czy jedna z kolejnych. W dzisiejszych czasach co jakiś czas państwo oferuje dopłaty do mieszkań, niższe raty, niższe oprocentowanie itp. Musimy liczyć się jednak z tym, że tego typu pomoc nie będzie nam oferowana za każdym razem. Jeśli kupimy mieszkanie i otrzymamy wspomnianą pomoc, to nie możemy na przykład takiego mieszkania wynajmować. Jeśli skorzystamy z tego co oferuje państwo, to musimy wiedzieć, że dopłaty i niższe oprocentowanie przysługują tylko na pierwsze mieszkanie. Jeśli chcemy dokonać zakupu kolejnej nieruchomości, to będziemy musieli skorzystać ze standardowej oferty banku. Oczywiście możemy negocjować warunki z instytucją, która udziela nam kredytu. Nie w każdym przypadku negocjacje będą jednak skuteczne. Im większą kwotę kredytu bierzemy, tym większe pole do popisu w tej kwestii mamy. Bank jednak również jest w stanie stwierdzić, czy bardzo zależy nam na tym kredycie. Jeśli dany kredyt będzie naszym jedynym rozwiązaniem, to może się okazać, że wiele nie ugramy.

Author: maante.com.pl