Niedługo ślub, a po nim zakup mieszkania

Twoje oświadczyny zostały przyjęte. Oboje już wiecie, że to właśnie ta prawdziwa i bezkompromisowa miłość. Ty i Twoja małżonka jesteście przeszczęśliwi. Założenie rodziny to bardzo ważne (prawdopodobnie najważniejsze) wydarzenie w Twoim życiu. Od teraz będziesz sporo czasu spędzać z żoną i z dziećmi (w niedalekiej przyszłości). Rodzina daje poczucie stabilizacji i nieokreślonej radości. W trudnych momentach jest oparciem. Po ślubie będziesz mieć ze swoją żoną dziecko. Jakże to ważny moment w życiu rodziców.

Pora kupić mieszkanie, które spełni Twoje i Twojej żony oczekiwania

Niedawno miałeś ślub i teraz decydujesz się na kupno mieszkania. Musisz uwzględnić ilu członków będzie mieć Twoja rodzina w przyszłości. To wpłynie na Twoją decyzję i odpowie Tobie na pytania: ile pokoi ma mieć nowe mieszkanie (salon, pokój dla dziecka?), czy kuchnia ma być osobno, czy jako aneks, połączony z pokojem gościnnym. Sprawdź też lokalizację mieszkania. Czy w pobliżu znajdują się sklepy, plac zabaw, przedszkole. Ważna też jest komunikacja miejska. Czy dojazd z Twojego mieszkania do centrum będzie możliwie łatwy? To bardzo ważne aspekty, które koniecznie musisz wziąć pod uwagę i zastanowić się nad nimi wraz ze swoją żoną. Bo przecież chcesz mieszkać komfortowo.

Kupno mieszkania i kredyt hipoteczny

Najpierw określ czy chcesz kupić mieszkanie na rynku wtórnym lub pierwotnym. Nowe mieszkania z reguły znajdują się na terenach dalszych od centrum, często na obrzeżach miasta. Również ich cena może być wyższa niż cena mieszkań na rynku wtórnym. Dlatego koniecznie zastanów się nad tą kwestią. Posłuchaj doradcy do spraw nieruchomości. Może on Tobie udzielić cennych wskazówek, według których podejmiesz prawidłową decyzję. Warto także porozmawiać z żoną i określić potrzeby, wymagania i oczekiwania jeśli chodzi o kupno mieszkania. Gdy już podejmiesz decyzję o zakupie wymarzonego mieszkania odwiedź placówki banków i porównaj oferty kredytów hipotecznych. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. To niezwykle istotne, gdy mówimy o dłuższym horyzoncie czasowym – bo przecież kupno mieszkania na kredyt to często umowa z bankiem na 15 lub 20 lat. Kieruj się w tym aspekcie rozsądkiem i chłodną, matematyczną kalkulacją. Nie podejmuj decyzji na szybko i pochopnie!

Rodzina i miłość

Jakże ważne jest, aby spędzić całe życie z osobą, którą się bezgranicznie kocha z wzajemnością. Następnie plany o powiększeniu własnej rodziny. Narodziny dziecka. To z pewnością będą wspaniałe chwile. Dlatego zakup mieszkania powinien uwzględniać to, jak liczną chcesz mieć rodzinę.

 

Author: maante.com.pl