Sprzedaż lub wynajem własności

Posiadasz nieruchomości lub inne własności, które chciałbyś sprzedać? Kompletnie nie wiesz, jak się za to zabrać? W takim razie przeczytanie tego artykułu będzie dla Ciebie pomocne.

JAK SPRZEDAĆ DOM LUB INNE WŁASNOŚCI?

Jeśli jesteś posiadaczem domu, mieszkania lub działki, obecna sytuacja życiowa poprowadziła Cię do decyzji o sprzedaży lub wynajmu mieszkania, to świetnym rozwiązaniem może okazać się ogłoszenie dodane w sieci. W dzisiejszych czasach mamy możliwość na dotarcie różnymi kanałami do naszego potencjalnego kupca. Przede wszystkim jest to Internet, który nie służy już tylko jako wyszukiwarka informacji lub jako sposób na podtrzymywanie znajomości. Z jego pomocą na różnych portalach możemy stworzyć ogłoszenie, które będzie widoczne dla naprawdę dużej liczby osób. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, ponieważ ludzie na co dzień spędzają dużo czasu w sieci, wykonując tam rzeczy, które jeszcze kilka lat temu należało załatwić osobiście.

Kolejnym sposobem na sprzedaż działki lub domu może być wykonanie ogłoszenia w postaci billboardu lub plakatu, który następnie wywiesimy na naszym balkonie (jeśli mieszkamy w bloku), drzwiach lub bramie, ogrodzeniu (jeśli chcemy sprzedać dom). Jest to dobre rozwiązanie, ale zdobędzie niestety tylko zasięg odbiorców w naszym najbliższym otoczeniu, co oznacza, że osoby, które mieszkają przykładowo w innym mieście raczej o nim nie usłyszą.

PORTALE UMOŻLIWIAJĄCE WYSTAWIANIE OGŁOSZEŃ SPRZEDAŻY DOMU LUB DZIAŁKI

W Internecie dostępnych jest wiele portali umożliwiających wystawianie ogłoszeń o sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Najpopularniejszym portalem ogłoszeniowym w Polsce jest OLX, w którym znajdziemy nie tylko ogłoszenia dotyczące domów, ale także wszelkich rzeczy od zabawek dla dzieci, po akcesoria samochodowe. Inne portale: Domiporta, Otodom, Morizon, Domy. pl.

Portale zajmujące się bezpośrednio sprzedażą, wynajmem domów, mieszkań lub działek są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają tylko i włącznie ogłoszeń tego typu. Większość z takich portali umożliwia nie tylko podgląd interesującego nas ogłoszenia, ale także jego stworzenie. Przy tworzeniu naszego własnego ogłoszenia należy pamiętać, że powinno zawierać wszystkie ważne informacje, dobrej jakości fotografie oraz sposób, który umożliwi zainteresowanej osobie skontaktować się z nami. Portale najczęściej zawsze wymagają wpisania naszego numeru telefonu oraz adresu e-mail.

Tworząc ogłoszenie należy pamiętać także o tym, że niektóre portale wymagają uiszczenia opłaty za jego dodanie. Kwoty, które portale pobierają nie są oczywiście duże, ale jednak są.

 

Author: maante.com.pl