Prasowanie i bezpieczeństwo w domu

Prasowanie czasem kończy się zaprasowaniem fałdy. Jest to niewygodna sytuacja, ponieważ aby zaprasowana fałda zniknęła, należy materiał mocno zamoczyć, a wtedy całe prasowanie znacząco się wydłuża. Aby uniknąć tego typu sytuacji, należy zaopatrzyć się w płyn do prasowania, który umożliwi uniknięcie zaprasowanych fałd. Nie trzeba dodawać, że takie fałdy bardzo źle się prezentują i mogą być widoczne gdy założymy ubranie na siebie. Jaki zatem płyn do prasowania będzie najlepszy?

Płyny do prasowania

Tak naprawdę nie ma to znaczenia, czy płyn zakupimy w sklepie, czy zrobimy domowy płyn do prasowania. Ważne jest, aby takiego płynu zawsze używać, zwłaszcza przy prasowaniu koszul. Płyn może być delikatnie pachnący, wówczas nasze ubrania również będą pachnieć, a samo prasowanie stanie się odrobinę bardziej przyjemną czynnością. Pamiętaj, aby przed przejechaniem materiału żelazkiem, wcisnąć na żelazku odpowiedni przycisk, który wypuści delikatną smużkę płynu. Żelazko niejako podgrzewa płyn, więc tak naprawdę ubrania są traktowane parą wodną, a nie płynem samym w sobie. Jeśli nie podgrzejesz odpowiednio żelazka, wówczas istnieje ryzyko, że na ubraniu pojawią się plamy. Miej to zawsze na uwadze i nie pozwól, aby domowy płyn do prasowania poplamił Twoje ulubione ubrania.

Bezpieczeństwo w trakcie prasowania

Zaczynając prasować zadbaj, aby deska do prasowania znalazła się na wysokości odpowiedniej do Twojego wzrostu. Wówczas unikniesz niewygodnej postawy ciała, a tym samym potencjalnych kontuzji. Deska prasująca jest stanowiskiem pracy, więc ważne jest, abyśmy czuli się przy niej wygodnie, komfortowo oraz mieli możliwość wykonywania ergonomicznych ruchów. Ważne jest, aby nie przypalić prasowanych ubrań. Zawsze odkładaj żelazko na przeznaczonym do tego miejscu, nigdy nie zostawiaj go długo na desce. Nowoczesne żelazka są wypożyczone w czujniki, które wyłączą żelazko, jeśli będzie ono zbyt długo leżeć w pozycji poziomej. Osobiście polecam zakup takiego żelazka ze względów bezpieczeństwa.

Author: maante.com.pl