Styl wykończenia wnętrz

Nowoczesny

Wykończenie swojego mieszkania w nowoczesnym stylu jest bardzo ciekawe. Znajdowanie przedmiotów o nietypowych formach oraz kolorach, może zafascynować i sprawić, że zainteresuje nas projektowanie wnętrz na poważnie. Warto śledzić wszystkie, najnowsze trendy w aranżacji i inspirować się zarówno w internecie, jak i pismach wnętrzarskich. Do nowoczesnych wnętrz pasuje wiele dodatków, które mogą nadać klasy oraz charakteru. Goście odwiedzający nasze mieszkanie, z pewnością będą pod wrażeniem naszego gustu oraz dobranych elementów.

Skandynawski

Styl skandynawski cechuje się przede wszystkim przestronnością oraz jasnością. Dodatki wykonane są z możliwie jak najbardziej naturalnych materiałów takich jak bawełna lub len. Kolory dominujące we wnętrzach skandynawskich to biały oraz szary. Są one doskonałą bazą do eksperymentowania i wprowadzania innych odcieni. Oświetlenie w tego typu wnętrzu powinno być ciepłe i zapewniać jak najwięcej dziennego, naturalnego światła w trakcie dnia. Duże okna i jasna, drewniana podłoga doskonale wpisują się w charakter skandynawskiego wnętrza. Projektowanie wnętrz w skandynawskim stylu nie wymaga wielkiej wiedzy oraz umiejętności. Wynika to z faktu, że jest to obecnie najbardziej popularny wystrój i większość sklepów ma nieograniczony wybór mebli oraz dodatków.

Vintage

Projektowanie wnętrz vintage jest coraz powszechniejsze. Opiera się ono na starodawnych przedmiotach i często także pamiątkach rodzinnych odnalezionych na strychu. Jeśli naszym wnętrzem jest stary dom, zyskujemy niezwykłą okazję do odzyskania dawnego blasku. Renowacja starych mebli jest bardzo interesująca i przede wszystkim satysfakcjonująca. Odnowienie toaletki po babci, nadaje klimat i przywołuje wiele cennych wspomnień związanych z bliską osobą. Bardzo magiczny może być także ogród. Wielokrotnie lekko zarośnięty, sprawiający wrażenie zaniedbanego ma swój niepowtarzalny klimat i pozwala na efektywny odpoczynek.

Surowość

Jeśli posiadamy przestronne mieszkanie, doskonałą opcją, może być surowe wykończenie wnętrza. Podłoga oraz ściany imitujące beton lub cegły są obecnie bardzo pożądane i modne. Wbrew powszechnej opinii, takie wnętrza nie są chłodne i mogą być niezwykle przytulne. Dopasowanie do siebie wszystkich akcesoriów oraz mebli wymaga znajomości minimalizmu i najnowszych trendów. Wystarczy jeden mocny akcent, którym może być duża kanapa lub nowoczesny obraz i wnętrze jest całkowicie wykończone i robi niesamowite wrażenie na wszystkich odwiedzających.

Author: maante.com.pl