Naprawy sprzętów elektrycznych

Jeszcze stosunkowo nie tak dawno serwisy oferujące naprawy elektryczne cieszyły się sporym powodzeniem. Praktycznie w każdej, nawet najmniejszej miejscowości znajdował się taki punkt. Dziś jest ich coraz mniej ze względu na drogie części, a także utrudnioną naprawdę urządzeń. Wiele z nich jest tak naprawdę nieopłacalnych w naprawie.

Producent, a koszty naprawy urządzenia

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za naprawę urządzenia zależy naprawdę w dużej mierze od jego producenta. Im droższy sprzęt tym większą kwotę zarządza serwis za jego naprawę. Nawet jeśli części są tanie, to widząc drogą markę, fachowiec z reguły zażąda od nas wyższą kwotę. W przypadku urządzeń niemarkowych, wielu specjalistów nie podejmuje się nawet ich naprawy. Dzieje się tak, ponieważ sprzęt te są kiepskiej jakości, podobnie jak części do nich. Nawet przeprowadzając poprawnie naprawę nie ma gwarancji, że w krótkim czasie nie dojdzie do kolejnej awarii. Czasami części bywają droższe od sprzętu i naprawa nie ma większego sensu.

Unikaj autoryzowanych serwisów po zakończeniu okresu gwarancji

Dopóki mamy gwarancję producenta, to jak najbardziej powinniśmy korzystać z usług autoryzowanych serwisów. Jeśli natomiast gwarancja producenta ulegnie zakończeniu, to unikajmy oficjalnych serwisów. Oczywiście naprawią nam urządzenie na oryginalnych częściach i doskonale znają dany model urządzenia ale naprawa będzie strasznie kosztowna. Można tych kosztów postarać się uniknąć. W wielu miastach znajdują się nieautoryzowane serwisy, w których pracują specjaliści znający się na danej marce urządzeń. Są w stanie nie tylko wymienić części ale wiele z nich naprawić. Niestety nie jest łatwo trafić na kogoś, kto naprawdę zna się na rzeczy.

Czy można zabezpieczyć się przed uszkodzeniem sprzętu?

Niektórzy zadają sobie tego typu pytanie. Zazwyczaj ma to miejsce wtedy, gdy dojdzie już do jakiejś awarii. Niektórzy sprzedawcy sprzętów oferują dodatkową, rozszerzoną gwarancję. Trzeba zazwyczaj dopłacić około 30% wartości sprzętu, aby mieć dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 2-3 lata. Warto również rozważyć ubezpieczenie domowego sprzętu u znanych ubezpieczycieli. Możemy również ubezpieczyć swój domowy sprzęt podczas dokonywania płatności za prąd. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ już za stosunkowo niewielką sumę pieniędzy możemy zabezpieczyć się przed wieloma niespodziewanymi awariami. Żadne przepięcie prądu nie będzie nam już straszne. Możemy w takim przypadku spać spokojnie.

 

Author: maante.com.pl