Co musisz wiedzieć przed założeniem klimatyzacji?

Jeżeli chcesz założyć w domu lub w lokalu, gdzie prowadzisz firmę klimatyzację musisz wiedzieć, że prawidłowy montaż to nie wszystko. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego urządzenia a także miejsca, w którym będzie ono zainstalowane. Co zatem powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na założenie klimatyzacji? Przeczytaj poniższy artykuł i skorzystaj z praktycznych porad!

Moc klimatyzatora a powierzchnia pomieszczenia

Klimatyzacja będzie działała bez zarzutu i spełni swoje zadanie jeśli urządzenie będzie dobrane do wielkości pomieszczenia. Na każde 10 m2 pomieszczenia powinien przypadać 1 kW mocy chłodniczej. Warto tu zaznaczyć, że w pomieszczeniach o wyższych wymiarach należy indywidualnie dobrać klimatyzator, tak aby w pełni można było wykorzystać jego potencjał chłodniczy.

Gdzie zamontować klimatyzator?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby klimatyzator był umieszczony w ten sposób, by strumień powietrza nie był skierowany bezpośrednio na nas, czyli tam gdzie najwięcej przebywamy. Często jednak pomieszczenia są nieduże i nie ma szans na to, aby uniknąć bezpośredniego nawiewu chłodnego powietrza, dlatego należy wówczas zdecydować się na klimatyzator, który posiada praktyczną i wygodną regulację. Dzięki takiej regulacji można będzie ustawić nawiew w lewo lub w prawo a także w górę lub w dół.

Klimatyzacja – jak wygląda montaż urządzenia?

Całe urządzenie klimatyzacyjne składa się z elementów zewnętrznych i wewnętrznych. Do ściany budynku przymocowuje się odpowiedni wspornik, na którym stoi zewnętrzna część urządzenia. Zewnętrzna część może być również umieszczona z powodzeniem na balkonie a nawet na dachu budynku. Obie części klimatyzacji są połączone rurkami miedzianymi, które biegną w ścianie zewnętrznej. Istotne jest również uszczelnienie całości instalacji. Jeśli poczytasz opinie o montażu klimatyzacji dowiesz się, że przeciętny czas realizacji to około 6-7 godzin, ale wszystko zależy oczywiście od indywidualnych sytuacji, dlatego czas ten może być wydłużony do dziesięciu lub niekiedy nawet na 11 godzin. Jeżeli odległość pomiędzy dwiema częściami klimatyzatora jest duża i wymaga więcej pracy, wówczas oczywiście czas montażu będzie dłuższy.

Sterowanie klimatyzacją dzięki WiFi

Taka sterowana klimatyzacja pozwala Ci na ustawienie:
prędkości wentylatorów
stopnia nachylenia
uzyskania optymalnej temperatury w pomieszczeniach
Nowoczesne klimatyzatory mają wbudowany moduł, który współpracuje z aplikacjami Android i iOS. Taka aplikacja powiadomi Cię również o usterkach lub błędach, które występują w pracy urządzenia. Dzięki niej możesz również kontrolować zużycie energii klimatyzatora – jeśli zauważysz, że generuje on za dużo prądu, wówczas możesz go wyłączyć. Klimatyzator sterowany przez WiFi ma dobre opinie i jest bardzo przydatny w różnego rodzaju lokalach takich jak:
sklepy
kawiarnie
restauracje
biblioteki
urzędy
sale zabaw dla dzieci
Kupując urządzenie klimatyzacyjne warto wybrać nowoczesne urządzenie, które znacznie ułatwia obsługę i sprawi, że klimatyzator będzie faktycznie przydatne. Warto też pamiętać o czasowych pracach konserwacyjnych i czyszczeniu klimatyzacji.

 

Author: maante.com.pl