Styl wystroju wnętrza

Styl elegancki

Eleganckie wykończenie mieszkania jest bardzo gustowne. Jednak wymaga doskonałego wyczucia stylu, aby nie uzyskać efektu przesady i kiczu. Wyposażenie mieszkania w zbyt dużą ilość stylizowanych mebli oraz dodatków tworzy raczej odwrotny efekt od zamierzonego. Meble muszą mieć formę minimalistyczną lub charakteryzowaną na wybraną epokę. Akcesoria do mieszkania to również bardzo szeroki temat, który daje wiele możliwości. Dodatki takie jak zasłony, poszewki czy inne tkaniny powinny być szlachetne i wykonane w możliwie jak najwyższej jakości. Styl elegancki, który wygląda na byle jaki nie robi dobrego wrażenia.

Surowość

Bardzo popularnymi inspiracjami dla surowego wykończenia wnętrz są mieszkania loftowe. Charakteryzują się one dużą przestrzenią i klimatem nawiązującym do wielkich aglomeracji miejskich. Aby wprowadzić taki styl do własnego mieszkania należy rozpocząć już na etapie robienia podłóg. Cegły na ścianach i meble wykonane z prostych materiałów nadają charakter i surowość. Bawełna oraz len to jedyne materiały, z jakich mogą być wykonane akcesoria do mieszkania w tym stylu. Jeśli jednak nasze mieszkanie jest niewielkie i każde pomieszczenie liczy jedynie kilka metrów kwadratowych, możemy mieć bardzo duży problem z wykończeniem w surowym stylu.

Styl skandynawski

Wyposażenie mieszkania w stylu skandynawskim jest niezwykle powszechne, a dzięki temu na rynku jest nieograniczony wybór mebli oraz dodatków. Barwy w takim wnętrzu powinny być delikatne lub pastelowe. Najbardziej powszechne są odcienie szarości oraz bieli. Ściany w tych barwach oraz podłogi imitujące delikatne drewno są doskonałym tłem dla dodatków. Styl skandynawski pozwala na wiele przeróżnych kombinacji oraz aranżacji, które można dopasować indywidualnie do własnych potrzeb. Bardzo dużą rolę odgrywa światło, które powinno być możliwie jak najbardziej naturalne. Wnętrza wykończone w stylu skandynawskim cechują się dużym poczuciem komfortu i ciepła.

Stare domy

Jeśli mamy możliwość zamieszkać w starym domu posiadającym własną historię, nie warto dokonywać generalnego remontu. Taki remont może całkowicie zaburzyć jego charakter oraz klimat. Zniszczone meble warto oddać do renowacji, dzięki temu zyskają świeży wygląd, jednocześnie zachowując swój niepowtarzalny charakter. Pamiątki rodzinne wyeksponowane jako akcesoria do mieszkania zrobią ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających. Natomiast lekko zarośnięty i sprawiający wrażenie zaniedbanego ogród, będzie idealnym do odpoczynku.

 

Author: maante.com.pl