Zadaszone cztery kółka, czyli dlaczego warto garażować samochód.

Samochód, jest dzisiaj niezbędnym środkiem transportu. Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez aut. Dojeżdżamy nimi do pracy, jeździmy na wakacje, czy do sklepu. Samochód daje niezależność i to właśnie dlatego jest dzisiaj tak bardzo cenionym środkiem transportu. Z autem nie musimy przejmować się jakimikolwiek grafikami, ponieważ sami ustalamy, kiedy jest odpowiedni czas na wyjazd. Jeśli auto ma służyć lata, to musi być odpowiednio zadbane. Regularne przeglądy, wywiany wszelkich zużywalnych części eksploatacyjnych to istna podstawa dbania o swój samochód, ale wbrew pozorom, to w jaki sposób,,nocuje’’ nasze auto, też jest szalenie ważne.

Pod chmurką, czy jednak pod jakimkolwiek dachem?

Osoby, które mieszkają w blokach, stawiają zazwyczaj samochody na przyblokowych parkingach. Nic dziwnego, ponieważ dzięki temu, samochód jest w zasadzie cały czas na widoku i można w każdej chwili zaglądnąć do okna i sprawdzić czy stoi on na swoim miejscu. Jest to w jakiś sposób wygodne, ale czy na pewno nie szkodzi naszemu samochodowi? Otóż warunki atmosferyczne w bardzo zdecydowany sposób wpływają na nasze auta i jest to udowodnione. Ulewne deszcze, które padają na samochód pozostawiony pod chmurką w znacznym stopniu przyspieszają pojawianie się pierwszych ognisk rdzy. Izolacja samochodu od czynników atmosferycznych znacznie poprawia stan wszystkich podzespołów, choćby akumulatora, który nie będzie narażony na rozładowania, zbyt niskimi temperaturami.
O ile postawienie garażu przy domu na wsi, nie jest skomplikowane, to dokonanie tego samego w mieście, jest o wiele bardziej złożonym przedsięwzięciem. Każdy chce mieć swój samochód i garaż jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Garażowanie samochodu na drugim końcu miasta mija się z celem, dlatego nawet jeśli kupimy ziemię w stosunkowo bliskiej odległości od naszego miejsca zamieszkania, to postawienie garażu nie będzie proste.
Garaże blaszane, czy nawet te drewniane, wymajają odpowiednich pozwoleń.
Jednakże, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie za i przeciw, to gołym okiem widać, że inwestycja w garaż, będzie inwestycją bardzo przyszłościową. Garażowany samochód nie traci tak szybko na swojej wartości i dzięki temu, nie wymaga od nas aż tak dużego wkładu finansowego. Dlatego też, wszelkie biurokratyczne trudności warte są starania się o garaż, ponieważ w widocznym stopniu wpłynie to na jakość i kondycję naszego samochodu.

 

Author: maante.com.pl