Czy warto kupić nieruchomość we Wrocławiu

Deweloperzy na Dolnym Śląsku, zwłaszcza Wrocławiu i jego bliskich okolicach (przedmieściach) nie próżnują. Z każdym miesiącem przybywa ofert sprzedaży mieszkań, domów, lokali użytkowych, szeregowców czy bliźniaków. Ogólnie mówiąc – nieruchomości.

Wrocław – czy warto?

Zapewne zastanawiasz się, czy warto zakupić nieruchomość we Wrocławiu. To wszystko zależy kim naprawdę jesteś. Ale jestem pewien, że w 80% procentach odpowiedź na takie pytanie będzie twierdząca. Czemu? Ponieważ to zawsze będzie inwestycja, która może się zwrócić.

Należy sprawdzić faktyczne położenie nieruchomości

Wrocław, podobnie jak inne miasta wojewódzkie, zwłaszcza takie jak: Warszawa, Kraków, Poznań oraz Gdańsk, stał się łakomym kąskiem dla deweloperów – mniejszych oraz większych. Ze względu na różne ograniczenia (brak wolnych gruntów, lokalne plany zagospodarowania przestrzennego czy też budżet) musimy dokładnie weryfikować informacje zawarte w katalogach czy też ogłoszeniach reklamujących daną inwestycję. W Internecie już stało się hitem, że dla dewelopera nieruchomość położona w Oporowie jest “pięć minut komunikacją miejską od centrum”. Dla niewtajemniczonych – Oporów, to jedno z osiedli Wrocławia, położone w południowo-zachodniej części miasta, oddalonej od centrum około 8 kilometrów. W godzinach późno-wieczornych, bez korków, jest to około dwadzieścia minut jazdy samochodem. Natomiast w godzinach szczytu, komunikacją miejską (w tym bardzo awaryjnymi tramwajami) może to być co najmniej…. półtorej godziny.

Dodatkowo warto zapoznać się z materiałami budowlanymi, które wybrał deweloper. Wziąć listę, poczytać o danych materiałach w Internecie, a najlepiej zapytać praktyków – jeżeli mamy wśród znajomych czy rodziny fachowców z budowlanki czy wykończeniówki to bardzo dobrze. Rzeczoznawca majątkowy również się przyda. Ale jego opinia (i przygotowany przez niego operat) będzie zawsze konieczna w przypadku brania kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Bank w końcu musi znać wartość mieszkania, jakie chcemy zakupić. Musi wiedzieć, czy mu się to będzie opłacać.

Najlepiej zweryfikować wiarygodność informacji podanych przez dewelopera w internecie – porównać odległości, zobaczyć co faktycznie jest w okolicy, a co dopiero w planach. Dodatkowo podpytać na lokalnych forach dyskusyjnych czy grupach na portalach społecznościowych o jakości życia w danej okolicy i czy może już znają dewelopera, którego ofertą jesteśmy zainteresowani. Tacy ludzie mogą mieć przydatne informacje odnośnie jakości wykończenia przez dewelopera mieszkań, których na pierwszy rzut oka nie widać.

Wrocław, ze względu na swoje położenie, historię i ofertę, to miasto rozwoju i możliwości, w którym na pewno warto bez większego namysłu zakupić jakieś nieruchomości jeżeli tylko mamy niezbędne środki. Jeżeli nie dla siebie, to na wynajem, z którego będziemy czerpać niemałe zyski.

Author: maante.com.pl