Projektowanie aranżacji wnętrz

Styl skandynawski

Wykończenie wnętrz w stylu skandynawskim jest bardzo powszechne w ostatnich latach. W internecie można zaleźć wiele bardzo ciekawych inspiracji. Stul skandynawski to bardzo minimalistyczne wyposażenie domu. Wszystkie pokoje i pomieszczenia charakteryzują się funkcjonalnością i jasnymi barwami. Elementy drewniane nadają bardzo przyjemnego klimatu, a pastelowe oraz jasne kolory nadają przestronności. Aby w pełni podkreślić skandynawski styl, wskazane są duże okna, wpuszczające wiele światła do wnętrza. Akcesoria do domu mają proste formy i wykonane są z naturalnych tkanin lub drewna. Skandynawski styl nadaje się do każdego wnętrza, niezależnie od jego powierzchni. Styl skandynawski sprawia wrażenie bardzo przytulnego i ciepłego wnętrza, w którym chce się spędzać swój czas.

Styl nowoczesny

Nowoczesne aranżacje mogą być bardziej eleganckie lub surowe. Zależy to od naszego indywidualnego gustu. Jeśli wyposażenie domu ma być eleganckie, wskazane są stonowane barwy, przełamane granatem, czernią oraz bielą. Szlachetne tkaniny takie jak jedwab lub satyna, pokazują klasę oraz wyczucie stylu gospodarzy domu. Jeśli natomiast nowoczesność oznacza dla nas surowość, wnętrze będzie zupełnie inne. Duże przestrzenie i ściany w cegle są głównym i najbardziej charakterystycznym elementem. Do tego typu aranżacji pasują ozdoby w bardzo ciekawych lub nietypowych formach. Surowość w wykończeniu tylko sprawia wrażenie niedbałej, lecz w rzeczywistości musi być bardzo przemyślana i starannie wykonana. Nowoczesność w aranżacji oznacza przede wszystkim funkcjonalność. Niezależnie od kierunku w jakim podążymy wybierając styl do domu, wszystkie meble oraz akcesoria do domu muszą mieć swoje praktyczne zastosowanie w codziennym życiu.

Styl vintage

Bardzo szczególny i zyskujący coraz więcej zwolenników jest styl vintage. Stare meble odrestaurowane do swoich wnętrz, pamiątki rodzinne oraz perełki z antykwariatów mogą sprawić, że klimat w mieszkaniu staje się magiczny i kryjący pewną tajemnicę. Charakterystyczne akcesoria do domu nawiązujące do dawnych czasów, przenoszą nas do odległych historii. Styl vintage to połączeniu wielu elementów, które z pozoru mogą do siebie nie pasować, lecz w rzeczywistości idealnie ze sobą współgrają i tworzą spójną całość. Doskonałym miejscem na poszukiwanie elementów wystroju są targi staroci, antykwariaty lub prywatne zbiory starszych członków rodziny. Zachowanie pamiątek rodzinnych i wyeksponowanie ich we własnym wnętrzu jest więc bardzo dobrym i stylowym pomysłem.

 

Author: maante.com.pl