Zdolność kredytowa, a kredyt hipoteczny

Zastanawiasz się, czy Twoja zdolność kredytowa jest odpowiednia, aby móc wziąć kredyt hipoteczny z jakiegokolwiek banku? Wiadomo, że kredyty przyznawane są według spełnienia odpowiednich wymagań wyznaczonych przez bank. Jednym z tych wymagań, który wyznacza bezpośrednio zdolność kredytową to fakt, w jaki sposób kredytobiorca spłacał inne, pobrane wcześniej kredyty . Jeśli wcześniejsze zadłużenia spłacałeś w terminie, zawsze wywiązywałeś się z określonych w umowie terminów, bank, który będzie przydzielał kredyt hipoteczny będzie patrzył na Ciebie z większą korzyścią dla Ciebie. Jeśli jednak Twoje kredyty były spłacane z opóźnieniem, bank musiał wysyłać powiadomienia o nadchodzących ratach, niestety może się okazać, że Twoja zdolność kredytowa nie będzie wystarczająca, aby przyznać Ci kredyt hipoteczny

Jak zwiększyć szanse na kredyt?

Możliwości jest wiele, natomiast opierają się na tym samym. Wystarczy, że będziesz terminowo spłacać swoje zadłużenia, a banki zaczną CI ufać coraz bardziej. Jeśli tylko możesz, bierz wszystko na raty, dzięki temu będziesz bardziej wiarygodnym kredytobiorcą, a Twoja zdolność kredytowa będzie coraz większa. Jeśli jednak będziesz ignorować swoje kredyty banki nie będą na to patrzeć pozytywnie, może zdarzyć się, że kolejny kredyt nie zostanie przyznany z powodu zbyt małego zaufania banku do Ciebie, jako potencjalnego kredytobiorcy. Jeśli notorycznie nie będziesz spłacać zadłużenia, a Twoje konto zajmie komornik, nie będziesz w stanie w ogóle brać żadnego kredytu nawet po zakończeniu egzekucji komorniczej.

Jak ratować swoją zdolność kredytową ?

Jeśli naprawdę potrzebujesz wziąć kredyt hipoteczny a banki wciąż Ci odmawiają, warto udać się do doradcy finansowego oraz do wybranego oddziału banku i tam szukać pomocy. Tylko oni mogą pozytywnie rozpatrzeć Twoją prośbę, sprawdzić jak radziłeś sobie z ostatnim zadłużeniem, poradzić, co robić w danej sytuacji, gdyż każda sytuacja jest inna i wymaga innego podejścia do sprawy. Wiedz, że to niestety bardzo delikatna sprawa, dlatego trzeba cierpliwości w jej rozwiązywaniu. Nie poddawaj się emocjom, uważnie słuchaj co radzi Ci przedstawiciel i stosuj się do tych rad. Jeśli tylko przyłożysz się do otrzymanych wskazówek, Twoje szanse na wyczekiwany kredyt wzrosną i być może Twoja zdolność kredytowa będzie na tyle odpowiednia, abyś otrzymał pieniądze na nieruchomość.

 

Author: maante.com.pl