Stary dom

Wnętrze

Posiadanie starego domu ma wiele plusów oraz minusów. Jednym z największych plusów, może być klimat wnętrza zachowany od wielu lat. Jeśli dom należał do rodziny, prawdopodobnie wiąże się z wieloma wspomnieniami z dzieciństwa. Warto więc odwiedzić strych i poszukać pamiątek rodzinnych. Stare albumy, książki lub dokumenty, mogą kryć w sobie wiele tajemnic dotyczących historii rodziny. Stare skrzynie lub szafy często wypełnione są skarbami, mającymi ogromną wartość sentymentalną. Stare domy często charakteryzują się niezwykłymi dziełami sztuki, które w dawnych czasach były wiele warte. Obrazy, które często przez wiele lat zajmują jedynie strych dobrze jest powiesić w salonie lub jadalni, gdzie nadadzą niepowtarzalnej atmosfery.

Renowacje

Stare domy potrzebują ogromnej dbałości i obserwacji poszczególnych elementów oraz pomieszczeń. Na uwagę zasługują także meble, którzy wartość oraz wykonanie mogą być nie do przecenienia. Zamiast więc wymieniać je na nowe, zrobione ze sklejki, znacznie korzystniej jest odnowić te obecne. Stara szafa po babci, może być niezwykle piękna, gdy nada się jej nieco odświeżony wygląd. To samo może dotyczyć stołu. Mając w pamięci wiele wspólnych świąt oraz innych spotkań rodzinnych, renowacja drewnianego stołu będzie wiązała się z ogromną radością oraz wzruszeniem. Meble, które należały do przodków mają bardzo duże znaczenie i warto o nie dbać w miarę swoich możliwości.

Ogród

Ogródki znajdujące się przy starych domach, często są naprawdę imponujące. Różnorodność roślin może robić ogromne wrażenie. Piękne krzewy pełne owoców lub pachnących kwiatów, wymagają wielu lat dbałości i pielęgnacji. Dlatego stare ogrody wydają się niezwykle tajemnicze i magiczne. Posiadanie ogródka pielęgnowanego przez wiele lat rękoma ukochanej babci lub dziadka, pozwalają na radosne chwile pełne wzruszeń i pięknych doznań. Wiele ogrodów posiada także specjalnie wydzielone poletka do uprawy własnych warzyw, z których powstają najsmaczniejsze potrawy. Własne warzywa mają wiele cennych witamin oraz minerałów istotnych dla zdrowia całego organizmu.

Łazienka

Łazienka jest jednak pomieszczeniem, które najczęściej wymaga generalnego remontu. Jest to szczególne miejsce, wymagające odpowiedniej wentylacji oraz funkcjonalnie zaprojektowanej przestrzeni. Łazienki w starych domach, bardzo często pozbawione są doczesnych wygód, o które warto samemu zadbać remontując dla siebie stary dom. Płytki znajdujące się na podłodze oraz ścianach bardzo często są popękane i konieczna jest ich wymiana.

 

Author: maante.com.pl