Od dziecka do dorosłego

Start w dorosłe życie

Jeszcze jakiś czas temu mogliśmy się cieszyć tym, że jesteśmy dziećmi, bawiąc się na placu zabaw, całkowicie pozbawieni wszelkich obowiązków i zmartwień. Jednakże, każdy z nas wie, że wszystko mija, a następnym etapem dorastania jest podstawówka, liceum i studia. Tak naprawdę, prawdziwe wejście w życie dorosłe zaczyna się już w liceum, czujemy się bardziej odpowiedzialni, dorośli, zaangażowani. Matura – egzamin dojrzałości, który zależy od tego, na jakie studia się dostaniemy, dodatkowo – to niej zależy nasza przyszłość. Tak samo wybór kierunku musi być bardzo przemyślany, gdyż to on jest wyznacznikiem tego, co będziemy robić w przyszłości. A co z samodzielnością? Mieszkaniem? Kredytem?

Ciężki kawałek chleba

Studenci mają w zwyczaju żyć skromnie, ponieważ w momencie, gdy łączą ze sobą uczelnię z pracą dodatkową, to trudno im się utrzymać z tych funduszy. A jeszcze większą przeszkodą jest sam fakt, że w Polsce coraz trudniej ją znaleźć, ponieważ pracodawca albo nie ma miejsca na nowe osoby, albo mają wysokie wymagania i zasady, nawet w branży gastronomicznej – która jest częstą opcją wśród uczniów. Oczywiście nie wrzucając wszystkich do jednego worka, gdyż jeden rodzi się biznesmenem, drugi potrzebuje większej pomocy za pomocą różnych staży, prac, ale niemalże każdy student tak zaczyna. W momencie, gdy ten okres Twojego życia już minie, przychodzą myśli, co dalej zrobić? Wziąć kredyt? Znaleźć nową pracę? Najważniejsze jest to, aby nie robić wszystkiego naraz, zwłaszcza, że takie sprawy jak kredyt hipoteczny i mieszkanie, są decyzją na całe życie. Co prawda, większość społeczeństwa po uczelni preferuje opcję, aby wynająć mieszkanie, gdyż jesteśmy pozbawieni kredytu, a w razie czego możemy je zmienić. Jednakże, należy brać pod uwagę, że w dzisiejszych czasach taki wynajem wynosi prawie tyle samo pieniędzy co miesiąc, ile samo spłacanie kredytu na mieszkanie. Dlatego,o ile to możliwe, warto uniknąć zbędnych opłat, które w większym stopniu przydadzą się na Twój dom i zacząć się rozglądać za korzystnymi ofertami, okolicą, promocjami itp. Oczywiście zanim podejmiemy się takiej decyzji, musimy mieć również pewność, że jesteśmy w stanie go spłacić, by na przyszłość uniknąć kłopotów. Jak widać, wszystko ma swoje za i przeciw, ale rozwaga ma bardzo duże znaczenie. Korzystnym rozwiązaniem jest zakup mieszkania u osoby prywatnej. Dlaczego? Dowiesz się w poniższym artykule.

Więcej możliwości

Kupując swój kąt u osoby prywatnej, możemy liczyć na negocjacje, pewne uzgodnienia, jak również na kompromis, w zależności od sprzedawcy, który również ma duży wpływ na przebieg transakcji. Dodatkowo w ten sposób możesz uniknąć takich rzeczy jak: remont, aranżacje, niezbędne pomoc w montowaniu mebli, malowaniu ścian, ponieważ wszystko masz już gotowe. Mimo, że meble są używane, to wystarczą drobne poprawki, wymiany, aby zacząć mieszkać, a sam przebieg remontu jest długotrwały, który trwa do kilku miesięcy – a warto wspomnieć, że są to dodatkowe koszta, które nie są tanie, a ich wartość zaczyna się od kilkunastu tysięcy w górę. A czy nie wystarczy sam fakt, że za samo mieszkanie zainwestowałeś niemałą kwotę? No właśnie! Jednakże, jeżeli widzisz, że właściciel nie ma zadbanych mebli i będziesz chciał je zmienić, to warto poruszyć ten temat, dochodząc do kompromisu. W związku z tym zostanie dla Ciebie ewentualna wymiana wnętrza domu, wliczając w to odświeżenie ścian W ten sposób nie tylko widzisz mieszkanie ,,na gotowe’’, ale również przed zakupem masz szansę, aby uniknąć spraw formalnych. Podczas gdy ludzie kupują mieszkanie czy  dom w stanie deweloperskim to są narażeni nie tylko na własny remont, ale również na to, aby ponieść koszty związane z aktem notarialnym, umową przedwstępną, rezerwacyjną itp.

 

Author: maante.com.pl