Wykańczanie domu

Kupiłeś niedawno dom z rynku pierwotnego? A może wtórnego? Czy może też odziedziczyłeś mieszkanie po spadkodawcy? W takim razie z pewnością zastanawiasz się czy przeprowadzić w takim lokalu remont, aby nie pochłonął całego naszego budżetu oraz nie trwał nieproporcjonalnie długo.

Od czego zacząć remont mieszkania?

Na początku musimy ocenić jaki rozległy remont chcemy przeprowadzić. W przypadku mieszkania nabytego od dewelopera w stanie zamkniętym większych w wątpliwości w tej kwestii nie ma. Wyremontować, a raczej wykończyć należy wszystko. Jedynie na czym stracimy najwięcej czasu to na projektowaniu poszczególnych pomieszczeń. Aranżacje pomieszczeń spędzają sen z powiek niejednej osobie i powoduje liczne kłótnie i konflikty nawet w najlepszych związkach.

W przypadku rynku wtórnego musimy obiektywnie zobaczyć co warto już wymienić lub odnowić a czego nie. Wiele osób jednak decyduje się na remont generalny. Takie rozwiązanie jest często najlepsze, bo tak naprawdę nie wiemy “co siedzi” w danym mieszkaniu. Robiąc generalne porządki wszystko jest wymieniane i unikniemy niemiłych sytuacji, na przykład w przypadku przepalonej instalacji elektrycznej albo starych zardzewiałych rur. Daje nam to również możliwość większych aranżacji i dostosowania mieszkania pod swoje oczekiwania.

Dlatego najlepiej przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, a najlepiej jeszcze przed nabyciem nieruchomości, skorzystać z usług sprawdzonego przez znajomych, rodzinę lub przez opinie innych w Internecie fachowca – rzeczoznawcy, który oceni całe wyposażenie i wykończenie mieszkania, w tym jakość użytych materiałów i ich obecną jakość. Dzięki temu będziemy wiedzieć z jakimi kosztami musimy się liczyć w najbliższym czasie jeżeli chcielibyśmy odświeżyć nasze przyszłe mieszkanie. Czasami prace wykończeniowe mogą przewyższyć wartość zakupu mieszkania.

Aranżacje mieszkań

Jak już wspomniano powyżej, najwięcej trudności i problemów sprawia aranżacja mieszkań. Po prostu brak nam pomysłów lub doświadczenia w takich kwestiach. Mało kto wie od razu co, jak i gdzie chce, w jakim kolorze itd. Dlatego rynek ułatwia tę sytuację i wiele firm remontowych posiada w swoich zasobach aranżatora wnętrz bądź architekta. Osoba taka po krótkiej rozmowie z nami, poznaniu naszych osób oraz budżetu jaki chcemy przeznaczyć z pewnością pomoże w tej kwestii. Wiadomo, że nie zrobi wszystkiego za nas ale jest to naprawdę miłe ułatwienie i o wiele mniej stresu. Na pewno będziemy musieli wiec mniej więcej określić czego oczekujemy lub jakie ma być przeznaczenie mieszkania czy danego pomieszczenia.

 

Author: maante.com.pl