Chcesz wybudować dom?

Nie wiesz od czego zacząć, za co się zabrać? Nie masz fachowej wiedzy? Budowa domu to odpowiedzialne zadanie, które wymaga od Ciebie wielu przemyślanych decyzji.

Budowa domu – jakich materiałów należy użyć?

Ostatnio można zaobserwować trend, że odstępuje się od tradycyjnych pustaków, cegieł lub wylewki betonowej, na rzecz bloczków fundamentowych. Bloczki fundamentowe cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Są łatwo dostępne i proste w użyciu. Należy też pamiętać o tym, że fundamentami zbudowane z bloczków betonowych będą po prostu trwalsze i odporniejsze na różne czynniki – w tym atmosferyczne.

Zastosowanie bloczków fundamentowych

Przede wszystkim służą one do budowania ścian piwnicznych oraz fundamentowych. Spotkamy także bloczki fundamentowe używane do budowy słupów, różnych murków lub ścianek działowych. To sprawia, że bloczki betonowe często mają uniwersalne zastosowania. Wachlarz możliwości jest ogromny. Pamiętaj także o fakcie, że bloczki są bardzo trwałe i solidne – praktycznie nie do zniszczenia. Bloczki wytwarza się z betonu.

Fundamenty domu z bloczków

Bloczki są powszechnie stosowane do budowy domków jednorodzinnych. To bardzo dobra decyzja. Nie musisz przygotowywać oszalunkowania. Dom zbudowany z bloczków betonowych to gwarancja długowieczności. Dlatego są one tak popularne i mają wiele zastosowań. Pamiętaj, że nie musisz znać się na budowie domów. Od tego masz sprawdzone, uczciwe i rzetelne firmy budowlane. Pogadaj z fachowcem! Powiedz mu, że do budowy fundamentów chcesz wykorzystać bloczki. On Tobie wyjaśni na czym polega w takim wypadku budowa domu. Ważne jest, aby wybrać firmę, która ma spore doświadczenie i rozsądne ceny robocizny. Trzeba uważać, bo na rynku znajdziesz także nierzetelne i nieuczciwe firmy. Wtedy budowa Twojego domu mocno może się opóźnić oraz może być wykonana niefachowo.

Fakty na temat wykorzystania bloczków fundamentowych

Standardowe wymiary bloczków to: 38 cm x 25 cm x 12 cm albo 14 cm. Cechują się sporą odpornością na różne, negatywne zjawiska atmosferyczne – w tym na przemakanie wodą. Oprócz tego, z reguły, mniej kosztują od zwykłego betonu. Podobnie ma się sytuacja z zastosowaniem cegieł do budowy domu. Ceny zastosowania cegieł również przewyższają użycie bloczków.

Pamiętaj, że budowa własnego domu, to bardzo odpowiedzialny proces. Wybór właściwej firmy, użycie odpowiednich materiałów budowlanych, które należy kupić w hurtowni budowlanej w optymalnej cenie. Trzeba uważać, gdyż można wybrać niefachowych fachowców. Zatem życzę przemyślanych decyzji.

 

Author: maante.com.pl