Jak wybrać odpowiednią chemię gospodarczą do czyszczenia różnych powierzchni?

Kiedy chcesz naprawdę starannie posprzątać całe mieszkanie, powinieneś wiedzieć, jakie środki będą Ci potrzebne. Inne wykorzystasz do czyszczenia armatury łazienkowej, a jeszcze inne do polerowania mebli drewnianych i podłóg. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jaka chemia domowa będzie Ci potrzebna!

Sprzątamy łazienkę – mleczka i detergenty z wybielaczem

Do czyszczenia zlewów wykonanych z ceramiki najlepsze będą różnego rodzaju mleczka. Kiedy powierzchnia wokół kranu pokryła się kamieniem, wówczas należy nasączyć odrobinę waty lub ściereczki z mikrofibry płynem z wybielaczem lub środkiem do czyszczenia toalet, obłożyć miejsce, gdzie powstał kamień nasączoną ściereczką i pozostawić na kilka godzin. Pozostała chemia gospodarcza to łazienki to, przyda Ci się do czyszczenia kabiny prysznicowej oraz toalety. Kabina prysznicowa, która pokryła się grubym osadem z mydła, musi być starannie wyczyszczona. W tym celu nie wystarczy samo mleczko, które nie nadaje się ponadto do szklanych powierzchni. Dobra hurtownia posiada szeroki wybór detergentów do czyszczenia kabin prysznicowych, ale jeśli nie masz akurat niczego innego pod ręką poza wybielaczem do toalet, możesz nim z powodzeniem umyć też kabinę prysznicową. Jeżeli w rogach kabiny pojawiła się pleśń, postąp z nią tak samo, jak z zakamienionym kranem – obłóż te miejsca nasączoną ściereczką lub watą mocnym środkiem i pozostaw na kilka godzin. Kafelki można myć płynem do szyb, a następnie starannie wypolerować. Można też wykorzystać ten sam środek do czyszczenia podłóg i wytrzeć nim również kafelki na ścianach.

Jaka chemia domowa do kuchni?

Do kuchni, gdzie zalega tłuszcz trzeba użyć specjalnych środków. Warto też mieć odpowiednie akcesoria, takie jak druciaki, które posłużą do czyszczenia niektórych elementów płyty gazowej. Wiedz jednak, że całej kuchenki nie można czyścić przy pomocy druciaka, ponieważ łatwo o zarysowanie delikatnej powierzchni. Zlewy w kuchni są zazwyczaj wykonane z aluminium, dlatego warto tutaj stosować takie środki, które są do tego rodzaju materiałów odpowiednie. Aluminium może wchodzić w różne interakcje z niektórymi substancjami chemicznymi, dlatego używaj tych przeznaczonych do aluminium. Jeżeli okap kuchenny jest mocno zabrudzony, powinieneś go częściowo rozmontować i umyć oddzielnie wszystkie części. Hurtownia z chemią domową daje Ci duży wybór – znajdziesz tu środki do czyszczenia ceramiki, płytek, a także aluminium.

Chemia gospodarcza – kupuj w większych ilościach w okazyjnych cenach

Gdy kupujesz większą ilość środków czyszczących, zawsze będziesz miał w domu potrzebny Ci zapas i nie będziesz musiał co chwilę uzupełniać braków. Hurtownia ma także na tyle atrakcyjne ceny, że można całkiem sporo zaoszczędzić. Chemia do czyszczenia w domu ma na ogół dosyć długi termin ważności, więc nie musisz się martwić, o to, że robiąc większy zapas coś się zmarnuje. Korzystnych ofert możesz szukać też w Internecie, a zamawiając większą paczkę, możesz dodatkowo liczyć na darmowe lub tańsze koszty przesyłki.

 

Author: maante.com.pl