Jaki materac wybrać i na co zwrócić uwagę?

Zdrowy wypoczynek nocny w dużej mierze zależy od rodzaju materaca. W sprzedaży znajdziesz różnego rodzaju produkty, które odpowiadają na indywidualne potrzeby. Sprawdź, jaki materac wybrać, aby spełniał Twoje oczekiwania. Przeczytaj poniższy artykuł i sięgnij po sprawdzamy porady!

Materace piankowe – czym się charakteryzują?

Materac piankowy to niezwykle często wybierane model, który ma doskonałe właściwości. Wykonany jest z pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepło ciała i przystosowuje się do kształtu i wagi śpiącej osoby, niejako ,, zapamiętując “ jej kształt. Wśród materacy piankowych wyróżniamy:
Materac wysokoelastyczny, który charakteryzuje się dużą elastycznością i sprężystością.
Materac lateksowy jest równie elastyczny. Będzie odpowiedni dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Niezastąpione dla seniorów oraz tych, którzy pracują fizycznie. Materac tego typu ma także właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.
Materac termoelastyczny charakteryzuje się dużą miękkością. Będzie odpowiedni dla osób o niedużej lub normalnej wadze ciała.

Urządzamy sypialnię – jak ustawić łóżko?

Kiedy urządzasz sypialnię, powinieneś pamiętać o tym, że komfortowe łóżko jest najważniejszym elementem tego pomieszczenia. Mała sypialnia wymaga sprytnych rozwiązań, dlatego wstaw składane łóżko. Duże łóżko w obszernej sypialni, prezentuje się naprawdę dobrze! Pamiętaj jednak, że podwójne łoże wymaga również odpowiedniego materaca – tutaj można zdecydować się na materac sprężynowy, który będzie odpowiedni dla osób o różnej wadze ciała. Bardzo istotne jest, aby przed zakupem wybrać pasujący rozmiar a także, o ile to możliwe wypróbować materac: ponaciskać go ręką, położyć się na nim i usiąść. Łóżko postaw z dala od przejścia, tak aby znalazło się ono w pobliżu okna.

Zdrowie. Materac ortopedyczny – dla kogo?

Materace, które mają status produktu medycznego mogą być pomocne w leczeniu różnych schorzeń. Produkty te na ogół przeszły wiele badań. Są bezpieczne dla zdrowia i mają na nie pozytywny wpływ. Produkty oznaczone jako ortopedyczne mogą przeciwdziałać powstawaniu odleżyn, wspomagać rehabilitację a także być doskonałym narzędziem profilaktycznym w przypadku wad rozwojowych, takich które dotyczą układu ruchowego. Egzemplarze te zazwyczaj są nieco droższe, ale gdy chodzi o komfort, będą niezastąpione. Kiedy już masz kupiony materac, powinieneś dobrać do niego odpowiedni pokrowiec. Wybierz najlepiej bawełniane pokrowce, które doskonale przepuszczają powietrze i mają właściwości higroskopijne. Spokojny sen, zależy także od mikroklimatu w sypialni, dlatego często tam sprzątaj: ścieraj kurz na mokro i wietrz pomieszczenie nawet w bardzo mroźny dzień. Do pomieszczenia, w którym śpisz możesz wstawić tez kwiaty doniczkowe – koją wzrok, pomagają pozbyć się stresu, odprężają i dodatkowo pięknie pachną. Nie wybieraj jednak zbyt aromatycznych okazów, ponieważ intensywny zapach wzmaga problemy z zatokami i przyczynia się do bólu głowy.

Author: maante.com.pl