Jak wybrać wyposażenie łazienek? Meble, ceramika łazienkowa, co jeszcze?

Łazienka to szczególne miejsce w każdym domu. Bardzo często się z niego korzysta, należy więc zadbać o to, by było ono jak najbardziej funkcjonalne, ale i estetyczne. Urządzenie łazienki wbrew pozorom nie jest takie proste. Trzeba odpowiednio zaaranżować przestrzeń, a do tego dobrać meble, ceramikę łazienkową i inne niezbędne akcesoria. Jak więc wybrać wyposażenie łazienek?

Jak wybrać wyposażenie do łazienki?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, w jakim stylu ma być urządzona łazienka. Niektórzy decydują się na to, by miejsce to było jak najbardziej praktyczne, inni cenią sobie luksus i wysoką jakość wykonania każdego drobiazgu. Jeśli planujesz urządzenie wnętrza na najwyższym poziomie, wyposażenie łazienek ekskluzywnych marek dobierzesz w salonie Bellamica, gdzie otrzymasz również fachowe wsparcie profesjonalistów. Zastanawiając się nad wyglądem łazienki, warto zainspirować się aranżacjami dostępnymi w Internecie lub przejrzeć katalogi z produktami. To pomoże odpowiedzieć sobie na pytanie, jak powinna wyglądać twoja łazienka marzeń. Następnie należy przystąpić do wybierania poszczególnych elementów wyposażenia łazienki.

Armatura i ceramika łazienkowa – na co zwrócić uwagę?

Ceramika i armatura łazienkowa to w zasadzie najważniejsze elementy wyposażenia każdej łazienki. Dzięki niej staje się ona funkcjonalna. Warto zwracać uwagę na to, by była wykonana z jak najlepszej jakości materiałów. Będą to urządzenia bardzo często użytkowane, zatem nie należy na nich oszczędzać. Lepiej wybierać solidne i wytrzymałe umywalki, muszle, wanny i prysznice, niż za chwilę je wymieniać na nowe. To samo dotyczy armatury. Obecnie można kupić ją bardzo tanio, jednak szybko widoczne będą ślady użytkowania.

Meble łazienkowe – co się przyda?

Meble łazienkowe powinny być dopasowane do ceramiki łazienkowej i armatury. Czasem dobrze jest kupić gotowe zestawy. Mowa o szafkach łazienkowych z umywalkami. Dzięki temu nie trzeba martwić się o idealne dopasowanie wymiarów i montaż. Jeśli łazienka jest dostatecznie duża, wówczas można pozwolić sobie na więcej. Niektórzy decydują się na wiszące szafki łazienkowe, inni wybierają szafki stojące. Mogą to być meble z frontami, dzięki którym łatwiej będzie utrzymać czystość niż na wiszących półkach. Miłośnicy luksusu mogą pozwolić sobie nawet na gustowną komodę w łazience. Najważniejsze jednak, by meble do tego pomieszczenia nie utrudniały codziennej toalety i były wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Większość z nich pokrywana jest lakierem poliuretanowym, który zabezpiecza meble przed szkodliwym działaniem pary wodnej.

A jaki kolor mebli do łazienki wybrać? Przeważnie utrzymane są one w jasnej kolorystyce. To szczególnie istotne w przypadku urządzania niewielkiej łazienki. Białe meble, zwłaszcza te mające fronty z połyskiem, mogą optycznie powiększyć łazienkę. Można natomiast takie jasne szafki przełamać, wybierając do kontrastu kolorowe akcesoria łazienkowe.

Author: maante.com.pl