Meble na wymiar w nietypowej zabudowie

Nietypowa ściana w pokoju? Nie wiesz jak wypełnić lukę pod schodami? Spadzisty dach na poddaszu, gdzie marnuje się miejsce? Szafa na wymiar może być rozwiązaniem takich problemów.

Szafy na wymiar

Mimo swojej ceny, w porównaniu do marketów z szwedzkimi meblami, szafy na wymiar, podobnie jak inne meble, cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim głównie dzięki swojej indywidualności i dostosowaniu do naszych potrzeb. Sklepową szafą niestety nie wypełnimy nietypowej wnęki.

Gdzie zamówimy szafę na wymiar?

Szafa wykonywana jest w większości przypadków z drewna, aczkolwiek spotkać można również metalowe. Lecz odzież przechowujemy głównie w szafach drewnianych. W metalowych co do zasady oraz ze względów higienicznych czy bezpieczeństwa przechowuje się narzędzia lub odzież roboczą.

Szafy na wymiar bezproblemowo zamówimy u prawie każdego stolarza. Istnieje wielu fachowców, którzy specjalizują się tylko i wyłącznie w projektowaniu i wykonywaniu szaf na wymiar. Warto więc poszukać w okolicy, w której mieszkamy lub w Internecie polecanych lokalnych fachowców, którzy zajmują się właśnie projektowaniem i wykonywaniem szaf na wymiar.

Dzięki indywidualnemu podejściu możemy zadecydować jakiego konkretnego koloru ma być dany mebel, liczbę i szerokość półek oraz możemy określić inne, bardziej nietypowe dodatki.

Przesuwne to najpopularniejszy typ

Nie da się ukryć, że większość szaf na wymiar są typu przesuwnego. Są to szafy, które mają co najmniej dwa przesuwne skrzydła, które jedno z nich najczęściej jej dodatkowo lustrem.

Meble na wymiar bezproblemowo wypełnią wszelkie luki w naszym domu, dzięki którym zwiększymy jego walory estetyczne oraz zapewnimy sobie dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych rzeczy, takich na przykład jak: odzież, narzędzia, książki, drobną albo większą elektronikę.

Czas realizacji

Chyba jedną z nielicznych przewag szaf gotowych, sklepowych lub inaczej mówiąc, szablonowych, jest fakt, że możemy je mieć co do zasady od ręki. W przypadku szaf na zamówienie swoje będziemy musieli poczekać. Ile? To ciężko powiedzieć. W większości wszystko zależy od fachowca, który podjął się realizacji naszego zamówienia. Jeżeli ma on niewiele zamówień, szybkie tempo pracy oraz materiał na składzie, to szacunkowo wykonanie jednej szafy może zająć około dwóch tygodni.

Na plus warto tutaj zaznaczyć fakt, że taka szafę fachowiec nam przywiezie i zamontuje, gdzie przy sklepowej zarówno transport jak i jej złożenie spoczywa na naszych barkach. Osoba niedoświadczona podczas składania takiej szafy może ją uszkodzić lub źle skręcić.

 

Author: maante.com.pl