Jakie akcesoria warto dobrać do nowych okien?

Okna zamontowane, remont skończony i co teraz?

Teraz czas na wykończenie wnętrz. Jednymi z elementów, o których nie możesz zapomnieć, są akcesoria do okien. Jakie wybrać? Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze elementy, na które warto się zdecydować.

Żaluzje wewnętrzne

Na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji żaluzji wewnętrznych, jednak my skupimy się na tych najbardziej popularnych. Regulowane w zależności od preferowanego poziomu światła i widoczności, zasłony wewnętrzne mogą być najłatwiejszym sposobem na błyskawiczną zmianę atmosfery w Twoich wnętrzach.

Nie myśl jednak, że żaluzje wewnętrzne występują tylko w jednej wersji. Eksperymentowanie z wielkością listew i materiałem może dodać do Twojego wnętrza tyle samo osobowości, co jakościowe firany, czy zasłony.

Żaluzje weneckie

Żaluzje weneckie są produkowane najczęściej z aluminium, jednak dostępne są również warianty drewniane, czy plastikowe.

Niezależnie od materiału, mechanizm i budowa tego modelu żaluzji wewnętrznych jest bardzo podobna. Na górze każdej żaluzji znajduje się prowadnica, w której umieszczony jest mechanizm sterujący. Niektóre modele zawierają również ozdobną falbanę, która ładnie wkomponuje się wystrój licznych wnętrz.

Roletki materiałowe

Roletki materiałowe są jednym z najbardziej uniwersalnych wyborów wśród dostępnych modeli na rynku. Mogą występować w wielu różnych wariantach tkanin, filtracji światła, kolorów i wzorów. Najczęściej wykonane są z tkaniny PVC. Jest ona naturalnie trudnopalna, wodoodporna, łatwa do wytarcia i wytrzymała — co czyni ją świetną w każdym pomieszczeniu.

Wyjątkową zaletą rolet dzień i noc jest ich zwiększona kontrola światła. Nie jest ona tak skuteczna, jak w przypadku żaluzji weneckich, ale zapewniają one uderzająco odważny wygląd pomieszczenia. Jeśli chcesz uzyskać miękkie światło, to te rolety będą działać świetnie.

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe w swojej konstrukcji przypominają żaluzje weneckie. Zamiast w poziomie, pracują w pionie — jest to jednak ta sama koncepcja. Otwieranie ich jest łatwe dzięki dwóm sznurkom umieszczonym z boku, które przesuwają łopatki po prowadnicy i są utrzymywane razem przez łańcuszki na dole.

W przeciwieństwie do żaluzji weneckich tkanina żaluzji pionowych jest znacznie cieńsza i pozwala na uzyskanie większych zakładek. Żaluzje pionowe są prawdopodobnie najbardziej przystępnym wyborem dla pełnowymiarowych okien i drzwi.

Moskitiery

Jednym z bardziej praktycznych akcesoriów do okien jest moskitiera. Ten dodatek sprawdzi się świetnie nie tylko w mniejszych miastach, czy na wioskach, ale także w większych miastach.

Dobrej jakości moskitiera jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na wiatr, deszcz i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Drobne oczka moskitiery zabezpieczają okno i Twoje mieszkanie przed nieproszonymi owadami. Warto zainwestować w tego typu udogodnienie.

Dodatki

Zwróć uwagę na dodatki do swoich nowych okien. Możesz wybrać spośród klamek, pochwytów i licznych elementów okuciowych do ram drzwi i okien. Wybierając odpowiednie dodatki możesz całkowicie odmienić charakter i styl swoich okien.

Zakup dodatków świetnie sprawdzi się nie tylko w przypadku nowych okien, ale także jako forma odnowienia tych, których jeszcze nie chcesz całkowicie wymieniać.

Jedyne, o czym musisz pamiętać, to zakup naprawdę jakościowych produktów. Nie daj się skusić na klamki wykonane z taniego plastiku, czy inne podobne rozwiązania. Zdajemy sobie sprawę, że takie oferty mogą zachęcać atrakcyjną ceną, jednak w rzeczywistości nie mają one nic wspólnego z wysoką jakością.

Author: maante.com.pl