Jak urządzić mieszkanie w centrum miasta?

Gdy chcesz urządzić w nowoczesny sposób mieszkanie lub dom, powinieneś zapoznać się z kilkoma trendami, które sprawią, że Twoje wnętrze będzie niepowtarzalne, oryginalne, a także praktyczne. Sprawdź zatem na co powinieneś zwrócić uwagę i poznaj popularne style wnętrzarskie!

Moda na minimalizm – trend, który jest na topie od wielu lat!

Mieszkania urządzone w stylu minimalistycznym przyciągają uwagę przestrzenią, uporządkowaniem i jasnymi barwami. Przy takiej koncepcji zachowana jest także praktyczność – przedmioty są przydatne i proste w obsłudze. Minimalistyczne wnętrza mogą nawiązywać do trendów skandynawskich lub industrialnych. Szczególnie ten pierwszy styl ma ogrom swoich zwolenników i stał się w Polsce niezwykle popularny. Aby Twój dom lub mieszkanie mogły nabrać oryginalnego charakteru i wyjątkowego klimatu, a nie być kopią z magazynu wnętrzarskiego, musisz postawić na niebanalne przedmioty, meble lub akcesoria. Wnętrze minimalistyczne wspaniale komponuje się z meblami w duchu lat 60 tych, poddanych renowacjom. Miasto daje Ci ogrom możliwości – perełki możesz wyszukiwać na targach staroci lub skorzystać z platformy ogłoszeń lokalnych. Zanim jednak staniesz się szczęśliwym nabywcą takiego mebla lub designerskiego przedmiotu, sprawdź, czy mebel nie ma w sobie ,, podróżników na gapę “. Chodzi tu oczywiście o różnego rodzaju insekty, takie jak pluskwy, które przeniesione wraz ze starym meblem opanują szybko całe mieszkanie. Dla tych, którzy wolą bardziej nowoczesny klimat w domu, idealny będzie styl industrialny, który wyróżnia się:

  • stonowaną kolorystyką szarości, czerni, bieli
  • użyciem naturalnych surowców do wykończenia wnętrz, takich jak cegła lub beton
  • łączeniem metalowych elementów konstrukcji ze szkłem
  • brakiem skomplikowanych zdobień
  • skromnym, ale funkcjonalnym wyposażeniem

Jeżeli uwielbiasz miasto i nie wyobrażasz sobie życia na wsi, modny loft w centrum, urządzony w stylu industrialnym będzie właśnie dla Ciebie!

Rolety okienne w kasecie także stanowią ważny element w aranżacji wnętrz. W minimalistycznym lub industrialnym designie doskonale sprawdzają się modele w stonowanych barwach, które nie tylko chronią przed słońcem, ale również dopełniają estetykę pomieszczenia.

Moda na klimaty wiejskie – czy dobra w mieście?

Jeśli bliższy jest Ci styl rustykalny lub wiejski, wówczas nawet jeśli mieszkasz w mieście możesz w ten sposób urządzić swoje mieszkanie. Styl rustykalny może być także śmiało łączony ze stylem minimalistycznym i skandynawskim, ale niestety nie idzie już w parze z trendami industrialnymi. Bardzo dobrze w pomieszczeniach o tym charakterze prezentują się jasne kolory, tapety w kwiatowe wzory, różnego rodzaju dekoracyjne poduchy oraz makatki. Takie wnętrze stanowi wspaniałą oazę ciszy, spokoju i sielskości, nawet wtedy, gdy mieszkasz pośrodku hałaśliwego miasta. Kiedy planujesz urządzanie wnętrz, kieruj się nie tylko stronami z katalogów lub tym, co zobaczysz u znajomych. Dla własnego dobrego samopoczucia, Twoje mieszkanie musi mieć indywidualne cechy, tak aby było ono dla Ciebie miejscem, w którym lubisz spędzać czas, odpoczywać, przyjmować gości i przebywać ze swoimi najbliższymi.

 

Author: maante.com.pl