Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka wcale nie musi się wiązać z pośpiechem, chaosem i bałaganem. Jeżeli planujesz przeprowadzkę, powinieneś zaplanować wszystkie czynności z wyprzedzeniem. Sprawdź zatem, jak zabrać się do przeprowadzki i na co należy zwrócić szczególną uwagę!

Zacznij od porządków w domu lub w mieszkaniu

Jeśli nie wiesz jeszcze do końca, jak Twoje nowe mieszkanie ma wyglądać, zapraszam Cię na witrynę https://blog.edinos.pl, gdzie znajdziesz wiele porad i wskazówek dot. wyposażenia wnętrz.

Kiedy mniej więcej wiesz już, w jakim terminie chciałbyś się przeprowadzić, przede wszystkim zacznij od uporządkowania mieszkania. W tym celu musisz:
1.Opróżnić zawartość szaf i szuflad, a następnie sprzedać lub wyrzucić to, czego nie potrzebujesz.
2. Podobnie postąpisz także z każdym innym pomieszczeniem: kuchnią i łazienką.
3.Jeżeli Twoje mieszkanie lub dom mają być sprzedane, napraw popsute instalacje, pomaluj ściany.
4.Na koniec pozbądź się zbędnych mebli, które lata świetności mają już dawno za sobą i których nie zamierzasz zabierać do nowego lokum.

Poszukaj firmy, która zapewnia transport i kontenery do pakowania

Kiedy już posprzątałeś w swoim mieszkaniu, czas na to, aby zapewnić sobie niezbędne kontenery na czas przeprowadzki. Musisz więc znaleźć firmę od przeprowadzek, która zajmuje się nie tylko przewozem wielkogabarytowych mebli i przedmiotów, ale również udostępnia swoim klientom odpowiednie kontenery. Do kontenerów w pierwszej kolejności zapakuj:
rzeczy mało używane, np. zapasową pościel, świąteczny serwis, ubrania zimowe, jeśli przeprowadzasz się latem, itp.;
książki, płyty i albumy oraz pamiątki;
naczynia kuchenne;
dokumenty
W tym miejscu warto zaznaczyć, że powinieneś też mieć bagaż podręczny, a w nim:
najważniejsze dokumenty
kosmetyczkę
dwie pary ubrań na zmianę

Transport mebli i instrumentów muzycznych o dużych gabarytach – na co zwrócić uwagę?

Solidna firma, która zajmowała się już niejedną przeprowadzką, doskonale sobie poradzi także z dużymi instrumentami muzycznymi. Nie musisz się nawet martwić o ich zabezpieczenie – to firma zabezpiecza takie przedmioty przed zniszczeniem. Oczywiście, jeśli już kiedyś transportowałeś pianino czy zabytkowy kredens i wiesz, że jakiś konkretny materiał sprawdził się w takim przypadku, możesz zasugerować to pracownikom firmy lub udostępnić im taki materiał. Poza tym, miej również na uwadze, aby już na samym początku ustalania szczegółów transportu, poinformować o tym, że masz do przewiezienia wielkogabarytowe meble lub pokaźnych rozmiarów instrumenty.

Lista – po co ją robić?

O ile to możliwe, powinieneś zrobić praktyczną listę swojego dobytku oraz podpisać kontenery. To bardzo ważne – znacznie przyspiesza prace nad wypakowywaniem rzeczy oraz pozwala Ci się zorientować, czy czegoś nie pominąłeś. Kiedy kontenery będą podpisane, od razu możesz je przenieść do pomieszczenia docelowego, tak aby uniknąć później targania ciężkich pudeł. Pamiętaj też, aby na dzień przeprowadzki nie planować żadnych znaczących spraw – musisz mieć swobodę działania bez zbędnego pośpiechu. Wówczas taka zorganizowana przeprowadzka będzie o wiele szybsza, niż wtedy, gdy musiałbyś dodatkowo zajmować się też innymi sprawami.

 

Author: maante.com.pl