Skromnie, czy tradycyjnie?

Żyrandole – wracają ponownie do mody?

Są one kojarzone głównie z dawnymi czasami, a nawet z pałacami, ponieważ były niezwykle ważne dla całkowitego wystroju jakiegoś zamku i wiele mówiły również o finansach właściciela takiej posiadłości. Jak się okazuje żyrandol jest do tej pory na topie, ponieważ dzięki niemu wystrój wnętrz staje się bardziej atrakcyjny, a optycznie dodaje blasku pomieszczeniom, dzięki czemu ma to swój urok, zwłaszcza w jadalniach. Nasze społeczeństwo lubi wracać do starych zwyczajów, no, może nie takich starych, ponieważ o ile wiadomo, w wielu miejscach zostawały wykorzystywane, a szczególne uznanie wzbudza u osób starszych, emerytów.

Wykorzystywane są również w nowoczesnych mieszkaniach!

Chociaż niekoniecznie zdążyliśmy ten fakt dostrzec, ale nie wszystkie żyrandole mają taki sam wygląd, jednak wystarczy zmiana kloszu. Obecnie, większość społeczeństwa wybiera minimalistyczną wielkość, zwłaszcza, że do nowoczesnego wnętrza nie pasuje ten, który przypomina dawny styl. Możemy zwrócić uwagę, że nawet, kiedy jesteśmy w sklepach budowlanych, to dominuje czarny klosz, nowoczesne wykończenie. Nie przypomina to już czegoś, co wywoła wstyd, a wręcz przeciwnie: są bardzo często wykorzystywane wśród designerów i nie tylko, ze względu na to, że zmieniły swój wygląd. Można powiedzieć, że klasyczne lampy już dawno poszły w bok. Monotonia zaczęła nudzić, a tam, gdzie występuje różnorodność w meblach, akcesoriach, to wzbudza to u innych zainteresowanie. A zwłaszcza u osób, które cenią nietypowy styl w swoim mieszkaniu.

Jaki w takim razie powinnam wybrać?

Wszystko zależy od tego, jakie chcesz uzyskać w pomieszczeniu oświetlenie, styl i nie tylko. Na to również ma znaczenie wnętrze Twojego mieszkania, domu, oraz wystrój dookoła, meble, które posiadasz również wpływają na całokształt, a wręcz najbardziej zwracają uwagę, dlatego dobrze by było, aby ta decyzja była głęboko przemyślana. Zastanów się również nad tym, jakiego stylu oczekujesz, ponieważ są takie żyrandole, które są bogato zdobione, oraz takie skromniejsze, fantazyjne, eleganckie. Znaczenie ma również to, czy stawiasz na nowoczesność, czy tradycję? A może to i to? Kiedy czujesz, że masz głęboki dylemat, warto zainspirować się u specjalisty, tzn. dekoratora wnętrz, lub za pomocą internetu, gdyż nieraz pomógł wyjść ludziom z jakiegoś dylematu, problemu. Nie chodzi o same lampiony, ale wiele osób bierze przykład jeśli chodzi o wystrój od innych osób, które możemy znaleźć na blogach, a nawet na instagramie. Znajdziemy na tym popularnym portalu nie tylko przykłady dekoracyjne, aranżacyjne w domu, ale nigdy nie wiesz, czy znajdziesz tam osobę indywidualną, która wykonuje takie usługi designerskie, bądź też nie studiuje i może Ci ewentualnie doradzić. Nie bez powodu takie portale społecznościowe są bardzo popularne, ponieważ można znaleźć kogoś, kto zajmuje się modą, psychologią, albo właśnie dekoracją wnętrz. Taka osoba, która dodaje zdjęcia, może Cię zwolnić z opłaty za taką usługę, wystarczy, że nieco się zaangażujesz i poszukasz podobnych rzeczy w sklepach budowlanych.

 

Author: maante.com.pl