Jak dodać sztukę do swojej kuchni?

Kuchnia jest najbardziej ruchliwą przestrzenią w domu! To miejsce, w którym rodziny spotykają się przy pysznym posiłku. Ponieważ w kuchni dzieje się tak wiele, warto dodać odrobinę koloru lub grafiki, aby rozjaśnić przestrzeń. Oto kilka prostych wskazówek i pomysłów na dodanie sztuki do kuchni.

Gdzie dodać sztukę do swojej kuchni?

Dodanie sztuki do kuchni może stworzyć nastrój, wywołać emocje i poprawić wygląd przestrzeni. Pięknie urządzona kuchnia z dziełami sztuki stworzy atmosferę, w której rodziny zdecydują się spędzić więcej czasu. Zawęź swój styl i opcje wystroju w zależności od wielkości kuchni, aby uniknąć przytłoczenia przestrzeni. Jeśli masz małą kuchnię, wybierz mniejsze zdjęcia i obrazy, które uzupełnią przestrzeń.

Dodaj grafikę nad szafkami kuchennymi

W większości kuchni szafki dominują na większości ścian, ale pozostawiają niewielką szczelinę powyżej, która może wyglądać niezręcznie. Zamiast pozwolić, aby pył gromadził się tutaj przez lata, użyj swojej ulubionej sztuki nowoczesnej do kuchni, aby wypełnić lukę nad szafkami. Ta przestrzeń jest idealna na mniejsze dzieła sztuki, które będą również bezpieczne przed rozpryskami w kuchni!
Jeśli ta przestrzeń jest niedokończona, użyj sklejki, aby wyrównać powierzchnię i utworzyć półkę. Użyj półki, aby przechowywać mieszankę książek z przepisami, mniejszych zdjęć lub obrazów, przyborów kuchennych i butelek wina, aby nadać mu chłodny i ekscentryczny wygląd.

Art na ścianach kuchni

Jednym z najprostszych sposobów na włączenie pomysłów na sztukę kuchni jest po prostu powieszenie grafiki na ścianach kuchni! Możesz również użyć dowolnej niezajętej przestrzeni między górną i dolną szafką, aby dodać charakteru swojej kuchni. Oprócz obrazów i fotografii możesz również dodać fajny stojak na przyprawy lub ekscentryczny wazon, który służy również jako uchwyt na przybory. Możesz również dodać pomysły na kuchnię do lodówki lub utworzyć ścianę galerii, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca.

Jakie rodzaje sztuki możesz umieścić w kuchni ?

Istnieje nieskończony wybór, jeśli chodzi o kolor i styl kompozycji, którą możesz mieć w kuchni. Traktuj swoją kuchnię jak salon lub sypialnię, jeśli chodzi o zbieranie dzieł sztuki. Jedyną regułą dla wybranej przez ciebie grafiki jest to, że powinna inspirować i odzwierciedlać ogólną osobowość.
Zdjęcia i obrazy to także świetne sposoby na nadanie koloru i życia każdej kuchni bez wydawania fortuny na dekoracje. Możesz także powiesić zdjęcia, które mają dla ciebie szczególną wartość sentymentalną, na przykład te z podróż y po całym świecie. Pamiętaj jednak, że grafika nie ogranicza się tylko do obrazów i fotografii. Inne proste pomysły sztuki kuchennej obejmują dodanie pięknego wazonu, misternie zaprojektowane kosze z owocami, eleganckie świeczniki lub jeśli masz budżet, żyrandol, który nada przestrzeni wyrafinowany charakter.
Wybrana grafika ma możliwość zdefiniowania stylu Twojej kuchni, niezależnie od tego, czy jest współczesna, niesamowicie fajna, klasyczna czy neo-nowoczesna. Upewnij się, że wybrane przedmioty uzupełniają to, co już jest w twojej kuchni.

Sztuka kuchenna w stylu vintage

Sztuka w kuchni to najlepszy sposób na dodanie innej warstwy i nastroju. Jednak korzystanie z obrazów żywności i zwierząt może być przestarzałe lub stare. Ale mówiąc o starej szkole, spróbuj dodać sztukę vintage do ściany galerii kuchennej.
Nie spiesz się, aby wybrać idealny kawałek sztuki w stylu vintage. Dodanie odrobiny osobowości poprzez czarno-białą sztukę vintage jest kluczem do osiągnięcia czynnika „wow”. Sugerujemy, aby unikać używania drogich dzieł sztuki w pobliżu obszarów z większym ryzykiem rozprysków, takich jak zlew. Jeśli chodzi o używanie starych obrazów, pamiętaj o wielkości grafiki i kuchni. Większy kawałek ma bardziej odważny i współczesny wygląd, który idealnie pasuje do pustej ściany w dużej kuchni. Ale jeśli masz mniejszą kuchnię, poszukaj miniaturowych zabytkowych obrazów, które nie zajmą zbyt wiele miejsca.

Eleganckie obrazy w sepii

Łatwe do naśladowania pomysły kuchenne obejmują również gotowe do powieszenia obrazy w kolorze sepii. Jeśli masz kuchnię z białymi odcieniami, odcienie sepii skontrastowane z białym backsplash i szafkami to doskonały sposób na stworzenie spokojnego nastroju w kuchni. Używaj obrazów swojego ulubionego artysty lub jeśli masz talent do fotografii, rób własne sepia swoje ulubione krajobrazy, zwierzęta lub ludzi. Dodanie czarno-białej ramki do sepii może również subtelnie związać wystrój kuchni.

Nieoprawione obrazy

Szczególne rustykalne piękno osiąga się poprzez umieszczenie nieoprawionych obrazów na otwartych przestrzeniach. Jednym z prostych pomysłów na płótno kuchenne jest użycie nieoprawionych wydruków artystycznych z poprzednich epok, aby nadać każdej kuchni niepowtarzalny wygląd.

Pop art

Miłośnicy popkultury mogą rozjaśnić ściany kuchni dziełami sztuki inspirowanymi ich ulubionymi ikonami popu. Na przykład zapaleni fani „Avengers” chcieliby zawiesić plakaty Tony’ego Starka lub Captain America w kuchni. Inne plakaty filmowe i funky pop-art natychmiast dodadzą szyku retro z żywymi kolorami.

Minimalistyczna grafika do kuchni

Jednym z prostych i genialnych pomysłów na sztukę kuchni jest wybranie dużego dzieła, które jest neutralne i monochromatyczne, zamiast używania zbyt wielu kolorów. Minimalistyczne dzieła sztuki poprowadzą Twoją kuchnię w eleganckim kierunku i sprawią, że przestrzeń nie będzie zbyt zatłoczona. Koordynuj minimalistyczne dzieło sztuki ze współczesnym wykończeniem i blatami, takimi jak marmur lub granit.
Kluczem do sukcesu jest wybieranie przedmiotów odzwierciedlających Twój osobisty gust i styl.

Author: maante.com.pl