Idealny prezent – gwarancja uśmiechu!

Prezenty – coś, co lubi każdy z nas

Gdy się zastanowimy głębiej – każdy z nas lubi dostawać prezenty, gdyż po pierwsze: ciekawi nas sam fakt, co się w nim znajduje, a po drugie: sam gest potrafi w dużym stopniu poprawić nasz nastrój, nawet jeśli nie jest on duży. Będąc dzieckiem, najlepsze świętem było dla nas Boże Narodzenie, ponieważ w tym okresie wierzymy w Świętego Mikołaja, a sam przebieg przygotowań dodaje magii i klimatu, tym bardziej właśnie dzieciom. Dlaczego tylko im? Istnieje założenie, że czym starsi jesteśmy, tym mniej odczuwamy takie dni, ponieważ, wiadomo – wszystko się zmienia, a w tym nasze myślenie. Jednakże, podstawowym błędem osób dorosłych, jest zbyt spięte podejście do tego święta, ponieważ daje wrażenie, że wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, tak jakby miała nas odwiedzić inspekcja sanitarna. Może warto zmienić podejście? Jak? Dowiesz się w poniższym artykule.

Obudź w sobie dawne dziecko!

Aby nie zwariować i poczuć nadchodzącą radość, podobnie do dzieci, przede wszystkim nie stawiaj sobie tak wysoko poprzeczki – nie jesteśmy robotami, a ludźmi. Podejdź do tego ze spokojem i zrób tyle rzeczy, na ile Cię stać! W przypadku, gdy masz dzieci, to jeszcze lepiej, dlatego, że od samego początku powinnyśmy ich angażować chociażby w małym stopniu w domowe obowiązki, np: robienie pierniczków (nie dość, że sprawia mu to radość, to dodatkowo będzie zdobywał doświadczenie, a Tobie na pewno się to udzieli).
– Spójrz na wszystko z dystansem, ponieważ nic się nie stanie, jak zabraknie jakieś potrawy na stole, a jeśli martwisz się opinią rodziny, to najważniejsze jest to, aby podczas świąt istniała miła atmosfera i wsparcie od innych. Bo przecież najważniejsze jest właśnie to, a wiele ludzi o tym zapomina.
– Mów sobie, że jesteś wspaniała, nawet jeśli nie wszystko będzie zrobione – ważne, że chcesz, bez względu na to, czy zrobisz dziewięć dań, czy dwanaście.
– W międzyczasie nie zapomnij o relaksie – kąpiel w wannie, piana, cisza. Odpoczynek to konieczność!
– Bądź rozważna – pierwszy dzień świąt może być u Ciebie, drugi u innego członka rodziny. Ty masz mniej do zrobienia, a różnorodność i wymiana angażuje inne osoby do pomocy – która jest niezbędna podczas takiego święta i nie tylko!
– Nie kupuj prezentów za miliony monet – ważne, abyś trafiła w miarę możliwości, ale nie przepłaciła ich! Pieniądze nie są wyznacznikiem radości, lecz pamięć.

Kiedy nie wiesz, co kupić dla swojej mamy

Jeśli chodzi o dzieci i męża – znasz ich dobrze, bo w końcu z nimi przebywasz, ale może być problem z mamą – chociaż znacie się od urodzenia, gusta i możliwości się zmieniają z wiekiem, a Ci samej brakuje pomysłów? Takie starsze osoby doceniają praktyczne rzeczy, a jednocześnie ręczne, ale nie tylko – na pewno wzruszą się, gdy będą z przekazem – w zależności od wieku Twojej najbliższej osoby w życiu. W przypadku, gdy wynosi ponad 70 lat, to też zależy od wyżej wspomnianego gustu – sprawdzą się na pewno ręczniki z haftem. Nie jest to konieczność, bo przecież należy pamiętać, że ręcznie robione rzeczy są na topie, a przydadzą się na pewno każdemu, łazienka znajduje się w każdym mieszkaniu! Taka osobista dedykacja za pomocą inicjałów, z pewnością wywoła uśmiech u drugiej osoby, ważne jest to, aby wybrać haftowany ręcznik dobry gatunkowo, ponieważ taki przytulny w dotyku znacznie częściej jest używany, dodatkowo musi być dopasowany względem gustu i ulubionego koloru!

Author: maante.com.pl