Podłogi drewniane dębowe – dlaczego to dobry wybór?

Podłogi drewniane, które przetrwają lata. Nadadzą elegancji i naturalnego wyglądu we wnętrzu. Zbliżą do natury i ocieplą pomieszczenie. Drewno dębowe jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów na podłogi, schody i inne elementy wyposażenia wnętrz (w tym meble). Dlaczego tak chętnie sięgamy po dąb przy wykańczaniu wnętrz? Sprawdź!

  1. Dąb – materiał na podłogi drewniane
  2. Zalety drewna dębowego
  3. Podłogi drewniane od Styl Drzewa

Dąb – materiał na podłogi drewniane

Dąb jest szlachetnym materiałem do produkcji podłóg. Ma wiele zalet i odpowiednio pielęgnowana podłoga przetrwa długie lata. A jeśli ulegnie zniszczeniu to łatwo ją odnowić. Wystarczy zeszlifować zniszczoną warstwę i zabezpieczyć nowym lakierem. Podłogi wykonane z dębu są również przyjazne dla alergików. Dąb ma właściwości antystatyczne, nie przyciąga kurzu i jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Podłoga z dębu jest również odporna na uszkodzenia i zarysowania, ze względu na twardość samego drzewa. Odpowiednie jej pielęgnowanie sprawi, że długo zachowa swój wygląd. Dzięki niepowtarzalnym wzorom i fakturom każde podłogi drewniane tworzą niezwykły klimat, a także nadają ekskluzywnego charakteru wnętrzom.

Zalety drewna dębowego

Dąb od zawsze uważany był za solidne i wytrzymałe drzewo. I takie też są produkty wykonane z dębu. Niewątpliwie do zalet drewna dębowego możemy zaliczyć:

  • właściwości antystatyczne
  • twardość
  • odporność na działanie czynników zewnętrznych
  • stabilność podczas wahań wilgotności i temperatur
  • odpowiedni dla alergików
  • może być stosowany przy podłogach ogrzewanych
  • łatwy w odnowieniu powierzchni

Nic więc dziwnego, że dąb ma szerokie zastosowanie w meblarstwie i wykończeniach wnętrz. Wytworzone rzeczy z drewna dębowego będą solidne i wytrzymałe. Dzięki impregnacji i odpowiedniej dbałości rzeczy zachowamy na kilka, jak nie kilkadziesiąt lat w świetnym stanie.

Podłogi drewniane od Styl Drzewa

Rzetelna i fachowa firma to gwarant jakościowego wykończenia wnętrza. Styl Drzewa oferuje produkty wykonane z drzewa dębowego. Solidnego i szlachetnego materiału. W ofercie, oprócz podłóg znajdują się drzwi drewniane najwyższej jakości, oraz schody drewniane, które dopełnią nie jedno wnętrze. Dlaczego warto zdecydować się na podłogi drewniane od Styl Drzewa? Drewno jest starannie selekcjonowane i pozbawione defektów, które mogłyby wpływać na jakość wykonanej podłogi. Ponadto mamy do wyboru, aż 6 rodzai selekcjonowanego drewna. Dzięki czemu z łatwością można dopasować je do istniejącego już projektu, czy zaplanować wykończenie pomieszczenia.

 

Author: maante.com.pl