Jak urządzić mieszkanie w centrum miasta?

Gdy chcesz urządzić w nowoczesny sposób mieszkanie lub dom, powinieneś zapoznać się z kilkoma trendami, które sprawią, że Twoje wnętrze będzie niepowtarzalne, oryginalne, a także praktyczne. Sprawdź zatem na co powinieneś zwrócić uwagę i poznaj popularne style wnętrzarskie!

Moda na minimalizm – trend, który jest na topie od wielu lat!

Mieszkania urządzone w stylu minimalistycznym przyciągają uwagę przestrzenią, uporządkowaniem i jasnymi barwami. Przy takiej koncepcji zachowana jest także praktyczność – przedmioty są przydatne i proste w obsłudze. Minimalistyczne wnętrza mogą nawiązywać do trendów skandynawskich lub industrialnych. Szczególnie ten pierwszy styl ma ogrom swoich zwolenników i stał się w Polsce niezwykle popularny. Aby Twój dom lub mieszkanie mogły nabrać oryginalnego charakteru i wyjątkowego klimatu, a nie być kopią z magazynu wnętrzarskiego, musisz postawić na niebanalne przedmioty, meble lub akcesoria. Wnętrze minimalistyczne wspaniale komponuje się z meblami w duchu lat 60 tych, poddanych renowacjom. Miasto daje Ci ogrom możliwości – perełki możesz wyszukiwać na targach staroci lub skorzystać z platformy ogłoszeń lokalnych. Zanim jednak staniesz się szczęśliwym nabywcą takiego mebla lub designerskiego przedmiotu, sprawdź, czy mebel nie ma w sobie ,, podróżników na gapę “. Chodzi tu oczywiście o różnego rodzaju insekty, takie jak pluskwy, które przeniesione wraz ze starym meblem opanują szybko całe mieszkanie. Dla tych, którzy wolą bardziej nowoczesny klimat w domu, idealny będzie styl industrialny, który wyróżnia się:
stonowaną kolorystyką szarości, czerni, bieli
użyciem naturalnych surowców do wykończenia wnętrz, takich jak cegła lub beton
łączeniem metalowych elementów konstrukcji ze szkłem
brakiem skomplikowanych zdobień
skromnym, ale funkcjonalnym wyposażeniem
Jeżeli uwielbiasz miasto i nie wyobrażasz sobie życia na wsi, modny loft w centrum, urządzony w stylu industrialnym będzie właśnie dla Ciebie!

Moda na klimaty wiejskie – czy dobra w mieście?

Jeśli bliższy jest Ci styl rustykalny lub wiejski, wówczas nawet jeśli mieszkasz w mieście możesz w ten sposób urządzić swoje mieszkanie. Styl rustykalny może być także śmiało łączony ze stylem minimalistycznym i skandynawskim, ale niestety nie idzie już w parze z trendami industrialnymi. Bardzo dobrze w pomieszczeniach o tym charakterze prezentują się jasne kolory, tapety w kwiatowe wzory, różnego rodzaju dekoracyjne poduchy oraz makatki. Takie wnętrze stanowi wspaniałą oazę ciszy, spokoju i sielskości, nawet wtedy, gdy mieszkasz pośrodku hałaśliwego miasta. Kiedy planujesz urządzanie wnętrz, kieruj się nie tylko stronami z katalogów lub tym, co zobaczysz u znajomych. Dla własnego dobrego samopoczucia, Twoje mieszkanie musi mieć indywidualne cechy, tak aby było ono dla Ciebie miejscem, w którym lubisz spędzać czas, odpoczywać, przyjmować gości i przebywać ze swoimi najbliższymi.

 

Author: maante.com.pl